Szaleniec z Placu Wolności – kliknij i wygraj książkę – rozstrzygnięcie

Hasan Blasim, jeden z najpopularniejszych prozaików świata arabskiego, będzie gościem 18. Europejskiego Portu Literackiego Wrocław, który potrwa od 19 do 21 kwietnia.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy dwa egzemplarze przetłumaczonej na język polski książki  Blasima zatytułowanej Szaleniec z Placu Wolności. Egzemplarz wygra piąty i dziesiąty czytelnik, który odpowie na pytanie: Jaki tytuł nosi najnowsza książka Hasana Blasima?

Na odpowiedzi przesłane wraz z danymi (imię nazwisko, adres zamieszkania) czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule maila należy wpisać: Szaleniec z Placu Wolności.

***

Rozstrzygnięcie:

Egzemplarz książki Szaleniec z Placu Wolności otrzymują:

  • Piotr Hankus
  • Mariusz Musiałowski

Gratulujemy!

Hasa Blasim, Szaleniec z Placu Wolności (źródło: materiały prasowe)

Hasa Blasim, Szaleniec z Placu Wolności (źródło: materiały prasowe)

Szaleniec z Placu Wolności to debiutancki tom opowiadań irackiego pisarza. Pierwsze wydanie książki ukazało się w tłumaczeniu na język angielski. Zostało bardzo dobrze przyjęte przez krytykę, a Blasima uznano za jednego z najlepszych arabskich pisarzy. Ocenzurowana edycja arabska ukazała się dopiero trzy lata później. Książka zawiera krótkie formy prozatorskie, w których pisarz w efektowny i odkrywczy sposób przekazuje, że wojna nie kieruje się żadną logiką, a lata okupacji, dyktatury, biedy, głodu i bezsensownej przemocy bezpowrotnie zmieniają całe społeczeństwo. Opowiadania Blasima są nadrealistyczne a przy tym ostre jak brzytwa, dzięki doskonałym puentom dogłębnie ukazują szaleństwo wojny.

Hasan Blasim, Szaleniec z Placu Wolności
Wydawnictwo Biuro Literackie

Europejski Port Literacki Wrocław
19-21 kwietnia 2013 roku

  • Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator konkursu: Biuro Literackie