Wygraj najnowszą płytę Mariusza Bogdanowicza – rozstrzygnięcie

Syntonia to najnowsza płyta Mariusza Bogdanowicza. Znalazło się na niej dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka Nie zapominaj mnie, do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu Kuby Badacha.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 3 egzemplarze płyty. Wygra trzeci, szósty i dziewiąty czytelnik, który wymieni tytuły dwóch poprzednich płyt autorskich Mariusza Bogdanowicza.

Odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem zamieszkania prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Syntonia.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie – egzemplarz płyty otrzymują: Jacek Wojciechowski, Monika Kowalczyk, Aleksandra Jeżak. Gratulujemy!

Mariusz Bogdanowicz Quartet (źródło: mat. prasowe)

Mariusz Bogdanowicz Quartet (źródło: mat. prasowe)

Tytułowa Syntonia to po grecku współbrzmienie. W psychologii oznacza sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka Nie zapominaj mnie, do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego. Gościnnie zagrali: Andrzej Jagodziński (fortepian, akordeon), Piotr Schmidt (trąbka), Marcin Olak (gitary).

Pierwsza formacja Mariusza Bogdanowicza, Back To The Bass, powstała w 1991 roku. Początkowo był to sextet z trzema kontrabasami, który po dwóch latach przekształcił się w kwartet. Mariusz Bogdanowicz ma na swoim koncie liczne koncerty m.in.: Warsaw Summer Days ‘93, Pomorska Jesień Jazzowa 93, Gdynia Summer Jazz Days 94, Jazz nad Odrą ’93 i ‘94, Festiwal Kultury Europy Środkowej ‘98 w Londynie, Jazz Jamboree ‘99, International Performing Arts Festival SHAPE 2000 w Belgii, Corso Polonia 2003 w Rzymie, Nowa Polska ’04 w Paryżu, Festiwal Gwiazd ‘04 w Międzyzdrojach oraz liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Z kwartetem, w klubie Akwarium, wystąpił w 1993 roku, Bill Brufford, legendarny perkusista zespołów Yes i King Crimson.

Mariusz Bogdanowicz Quartet:
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Adam Wendt – saksofony
Miłosz Wośko – fortepian
Sebastian Frankiewicz – perkusja