Wygraj książkę Dzierżyński. Miłość i rewolucja

16 stycznia w Wydawnictwie Znak ukazała się pierwsza intymna biografia Żelaznego Feliksa pt. Dzierżyński. Miłość i rewolucja, której autorką jest dziennikarka i reporterka Sylwia Frołow.

Mamy dla Państwa 2 egzemplarze książki. Wygra 3 i 7 czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie: W którym kościele w Krakowie wziął ślub Feliks Dzierżyński?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Dzierżyński.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Maria Sławska i Rafał Leśniak. Gratulujemy!

Sylwia Frołow „Dzierżyński. Miłość i rewolucja” – okładka (źródło: Znak Horyzont)

Sylwia Frołow „Dzierżyński. Miłość i rewolucja” – okładka (źródło: Znak Horyzont)

Nie męcz się. Zrób Feliksa szczęśliwym. Żegnaj, całuję – napisała zrozpaczona kobieta w ostatnim liście do swojej siostry. Dramatyczne samobójstwo zakończyło miłosny trójkąt, który połączył Michalinę i Sabinę Feinsteinówny z towarzyszem Dzierżyńskim. Podobnie jak innym kobietom, które związały się z Czerwonym Katem – nie było im pisane szczęście.

Wierzę tylko w naukę Chrystusa (…) Wierzę, że Bóg Chrystus – to Miłość. Innego Boga oprócz Niego nie mam – pisał Dzierżyński: polski szlachcic skoligacony z Józefem Piłsudskim, krystalicznie uczciwy człowiek, kochający ojciec, troskliwy brat i dobroczyńca osieroconych dzieci. Ten sam, który zrobił zawrotną karierę w służbie bolszewickiego reżimu, wymordował rękami podległej mu Czeki setki tysięcy osób i wyniósł do władzy Józefa Stalina, by potem tego gorzko pożałować.

Pierwsza w wolnej Polsce, wielowymiarowa i kontrowersyjna biografia Żelaznego Feliksa. Zawiera nigdy niepublikowane listy Dzierżyńskiego do rodziny oraz miłosne wyznania do kochanek – przechwycone przez państwowe służby w obawie przed skandalem, ukryte na kilkadziesiąt lat w ściśle tajnych archiwach moskiewskich.

Sylwia Frołow (ur. 1965) jest autorką powieści Spojrzenia (wyd. 2009, Rosner & Wspólnicy). Korektorka i redaktorka, na co dzień pracuje w Tygodniku Powszechnym, przez kilka lat była sekretarzem prof. Jerzego Pomianowskiego. Mieszka w Krakowie.

Sylwia Frołow Dzierżyński. Miłość i rewolucja
Premiera: 16 stycznia 2014 roku
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Grupa Wydawnicza Znak