Wygraj powieść Rozwiązek Susan Taubes! – rozstrzygnięcie

Susan Taubes – amerykańska filozofka, badaczka myśli Simone Weil, wnuczka rabina, córka psychoanalityka, której Susan Sontag poświęciła opowiadanie – w powieści Rozwiązek, wydanej pod koniec lat 60., opisała historię małżeństwa i życia w cieniu męża, czerpiąc w dużej mierze ze swych doświadczeń nieudanego związku i jego rozpadu z filozofem Jacobem Taubesem. Książkę niedawno opublikowała Korporacja Ha!art.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze. Wygrają szesnasta i dwudziesta piąta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi tytuł opowiadania, które Susan Sontag poświęciła Susan Taubes?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy podać: Rozwiązek.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Krystyna Zduńczyk i Ewelina Grzanka. Gratulujemy!

Susan Taubes, „Rozwiązek” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Susan Taubes, „Rozwiązek” – okładka (źródło: materiały prasowe)

To będzie opowieść o małżeństwie […]: o nieprawdziwym małżeństwie Rudolfa Landsmanna i Kamilli Ripper, pisana z perspektywy ich córki, jak również o jej własnym, zawartym kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, które miało być prawdziwe. Małżeństwo Sophie Landsmann i Ezry Blinda, młodego rabina i wykładowcy z Wiednia, który wypatrzył ją podczas zajęć, jest na swój sposób w równym stopniu zagadkowe, co małżeństwo jej babci: dwoje ludzi, niemal nieznajomych, wspólnie podejmuje zobowiązanie na całe życie, nie poprzedzone romansem ani zwyczajowymi zalotami, ani kolacją, ani randką w kinie. Nie padło między nimi jedno czułe słowo, nie pojawiła się żadna zażyłość. Dziwnie bezosobowe, formalne, zupełnie odarte z uczuć, a jednak w pewien sposób wygodne, dające poczucie wolności. Małżeństwo zawarte z powodu kazania, które on wygłosił przed nią tamtego wieczora, gdy się poznali, i jeszcze następnego wieczora, gdy odpowiedziała na jego oświadczyny prośbą, by ją rozdziewiczył.

Susan Taubes

Więcej o książce

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Korporacja Ha!art