Wygraj bilety do Narodowego Starego Teatru w Krakowie! – rozstrzygnięcie

Mamy dla Państwa podwójny bilet na spektakl Kosmos według Witolda Gombrowicza w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego (5 stycznia) oraz dwie wejściówki do Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET na dowolny dzień.

Wygrają trzy osoby (piąta z kolei zdobędzie bilet na spektakl, a dziesiąta i jedenasta wejściówki do MICET-u), które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Na którym festiwalu została nagrodzona filmowa adaptacja Kosmosu w reżyserii Andrzeja Żuławskiego?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Stary Teatr.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilet na spektakl otrzymuje Lidia Krypa, a wejściówki do MICET Mariola Gucwa i Katarzyna Bobola. Gratulujemy!

„Kosmos”, reż. Krzysztof Garbaczewski, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kosmos”, reż. Krzysztof Garbaczewski, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponad naszymi głowami, na niebie usianym obojętnymi gwiazdami wirują równie obojętne na ludzki los roje planet i asteroidów. Obrotówka w nieustannym ruchu na przemian odsłania i zasłania miejsce akcji, czyli kolejnych iluminacji i zwątpień bohatera. Witold trafia do zamieszkanego przez grono indywiduów pensjonatu – miejsca, w którym zagadka goni zagadkę. I za wszelką cenę, posuwając się wręcz do nadużyć, usiłuje nadać sens temu, co widzi – za pomocą coraz bardziej absurdalnych skojarzeń i analogii. Oglądany świat zagęszcza się i potwornieje, ale do końca nie dowiemy się, co jest obiektywną prawdą, a co projekcją pobudzonej wyobraźni. Kosmos Garbaczewskiego to utrzymana w konwencji surrealistycznego snu, imponująca wizualnie opowieść o próbie uporządkowania i zgłębienia sensu świata – odwiecznego pola walki między Erosem i Tanatosem – wynurzającego się z chaosu zmysłowych wrażeń i natłoku faktów, której towarzyszy pytanie o tożsamość indywiduum i jego miejsce w świecie.

MICET, fot. Jacek Kochański (źródło: materiały prasowe)

MICET, fot. Jacek Kochański (źródło: materiały prasowe)

MICET jest nową formą Muzeum Starego Teatru, istniejącego od 1981 roku. MICET prezentuje dorobek teatralny uznanych polskich twórców XIX, XX i XXI wieku związanych ze Starym Teatrem. To pole twórczych akcji, gdzie działania zwiedzających nadają kształt nieustannie przeobrażającej się przestrzeni spotkań. MICET proponuje zwiedzającym różne pola aktywności i przestrzenie działań.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Narodowy Stary Teatr w Krakowie