Wygraj bilety na Soup City – nową premierę Teatru Mazowieckiego! – rozstrzygnięcie

19 września o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Teatru Mazowieckiego w Warszawie odbędzie się premiera familijnego spektaklu detektywistycznego z muzyką na żywo Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła w reżyserii Jakuba Kasprzaka.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia: jedno na pokaz przedpremierowy 18 września o godz. 18.00 i drugie na pokaz 30 września o godz. 12.00. Wygra pierwsza i czwarta osoba, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jak nazywał się pierwszy stały teatr lalkowy dla dzieci powstały na początku XX wieku w Warszawie?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Soup City.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozwiązanie: bilety otrzymują Paweł Kubacki i Marek Rabczyński. Gratulujemy!

„Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła”, fot. Jerba Studio (źródło: materiały prasowe)

„Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła”, fot. Jerba Studio (źródło: materiały prasowe)

Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła nie jest zwykłym spektaklem. To wyjątkowy kolaż teatru lalek i żywego aktora zrealizowany w stylistyce filmów noir. To co charakterystyczne dla tego gatunku, to wciągająca intryga z motywem kryminalnym, wyraziste postacie, muzyka w stylu jazzowym, tajemnicza scenografia. Wszystko to będzie można znaleźć w spektaklu, którego już sam tytuł w zabawny sposób nawiązuje do filmów gangsterskich i czarnych komedii. Tytułowy bohater – nadinspektor Charlie Brokuł, jak przystało na prawdziwego pozytywnego bohatera, dzielnie walczy ze złem i występuje w obronie słabszych. Jego przeciwnikiem jest groźny gangster Marcellus Ogórek, którego pierwowzorów możemy szukać w obrazach filmowych z lat 50. Konotacji i skojarzeń filmowych jest tutaj wiele, a to gwarantuje dobrą zabawę i rozrywkę na poziomie wszystkim widzom – dzieciom i dorosłym. Z pewnością każdego wzruszy los pięknej Susie Kalarepki, poszukującej swojego ukochanego wśród lasu karczochów. Każdy też będzie się zastanawiał, czy nadinspektor Charlie Brokuł ocali miasto przed zepsutymi zębami Marcellusa Ogórka i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Stevie Burak.

Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła
Pokaz przedpremierowy: 18 września 2015 roku, godz. 18.00
Premiera: 19 września 2015 roku, godz. 13.00
Kolejne spektakle: 28, 29, 30 września 2015 roku, godz. 12.00
Scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak
Scenografia, lalki: Adam Karol Drozdowski
Muzyka: Albert Karch i Kuba Więcek
Aktorzy: Daniel Skrzypczak, Dominik Gorbaczyński, Julia Sacharczuk
Muzycy: Kamila Drabek, Albert Karch, Jakub Paulski
Teatr Mazowiecki
Mazowiecki Instytut Kultury
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Mazowiecki w Warszawie