Wygraj bilety na Skrzypka na dachu w Teatrze Żydowskim! – rozstrzygnięcie

Widowisko Skrzypek na dachu w reżyserii Jana Szurmieja jest największym hitem Teatru Żydowskiego z Warszawy i choć od premiery mija w tym roku 15 lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. Najbliższe przedstawienia wystawiane będą gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniach 14–17 września oraz 28–31 października o godz. 18.00.

Mamy dla Państwa dwa podwójne bilety na spektakl: jeden na 14, a drugi na 17 września. Wygrają siódma i czternasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Gdzie i kiedy odbywał się światowa premiera musicalu Skrzypek na dachu?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Skrzypek na dachu.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Monika Wieczorek i Lilianna Jamiołkowska. Gratulujemy!

„Skrzypek na dachu”, reż. Jan Szurmiej, fot. Marta Kuśmierz (źródło: materiały prasowe teatru)

„Skrzypek na dachu”, reż. Jan Szurmiej, fot. Marta Kuśmierz (źródło: materiały prasowe teatru)

Światowej sławy musical Skrzypek na dachu zarówno warstwą muzyczną, jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia miasteczka przez wszystkich Żydów.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Żydowski w Warszawie