Rozdajemy karnety na Se-ma-for Film Festival! Kliknij i wygraj – rozstrzygnięcie!

Od 9 do 13 października w Łodzi potrwa Se-ma-for Film Festival, który znajduje się w elitarnym gronie zaledwie kilku festiwali na świecie, podejmujących tematykę animacji poklatkowej – stop motion. A w tej Łódź i Polska byli i są specjalistami. Zakorzenieni w tradycji, z kultowym studiem Se-ma-for za plecami i Muzeum Animacji w tle, Se-ma-forianie przygotowali więc prawdziwą animacyjną ucztę!

Dla czytelników – subskrybentów newslettera O.pl przygotowaliśmy dwa karnety na cały festiwal! Wygra drugi i czwarty czytelnik, który poprawnie odpowie na pytanie konkursowe:

KTO będzie zdradzał tajemnice studia Pixar podczas czwartej edycji Se-ma-for Film Festivalu?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: info@o.pl. W tytule należy wpisać: Se-ma-for.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Dziękujemy za udział w konkursie. Karnety na festiwal otrzymują: Maria Cichocka i Barbara Józek – gratulujemy!

Plakat Se-ma-for Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Se-ma-for Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sama technika animacji dostarcza niebywałych wrażeń – materialność i namacalność małych aktorów, budowanych z rozmachem miast, które mieszczą się w dużym pokoju czy hiperrealistycznych rekwizytów w rozmiarze zapałki zapiera dech. Ta wizualna mieszanka połączona z faktem, że festiwalowe oko zwrócone będzie w tym roku na Francję i kraje francuskojęzyczne, składa dużą obietnicę potencjalnym uczestnikom projekcji i spotkań. A tu – będzie w czym wybierać. Można wyłowić kilka pereł animacji en français z setów dawnych i współczesnych Francji, Belgii i Kanady i francuskich części Afryki, wyselekcjonowanych przez specjalistów – m.in. festiwal Anima Belgia, który przez 30 lat uskładał prawdziwy skarbiec ze stop motion. Będą i pełne metraże – zarówno lekkie humoreski, jak i coś do zadumania w kinie. Swoje Jurorskie Rarytasy pokażą członkowie jury, wśród których znajdą się goście z Pixara i National Film Board of Canada. Będzie można sprawdzić, czy wydali dobry werdykt, uczestnicząc w prawie 10-ciu godzinach pokazów Międzynarodowego Konkursu na Najlepszą Animację Stop i Konkursu na Najlepszą Polską Animację.

Wśród informacji najważniejszych z ważnych trzeba podać, że kto ma dzieci – powinien zabrać je ze sobą. Żeby mogły wziąć udział w całkowicie bezpłatnym Junior Se-ma-for Film Festivalu. Tu barwne pełne metraże francuskiego mistrza Michela Ocelota, Serialowe Pocztówki z całego świata czy to, przy czym mamie i tacie zakręci się łezka w oku. Do tego codzienne warsztaty – każdy z innej techniki animacji.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Łódzkim Domu Kultury oraz Se-ma-for Muzeum Animacji.

Se-ma-for Film Festival
9-13 października 2013 r.
Łódź

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Se-ma-for Film Festival