Wygraj torbę i katalog do wystawy Sąsiadki – Nachbarinnen. Gdańsk – Berlin – rozstrzygnięcie

Od 25 października w Muzeum Narodowym w Gdańsku można oglądać wystawę zbiorową Sąsiadki- Nachbarinnen. Gdańsk – Berlin. Kuratorem ekspozycji jest Małgorzata Ruszkowska-Macur.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy pięć zestawów składających się z torby i katalogu do wystawy. Aby wygrać jeden z zestawów wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku powstała Inselgalerie w Berlinie?

Zestawy otrzyma pięć pierwszych osób, które prześlą poprawną odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem zamieszkania na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Sąsiadki.

Nagrody utrzymują:

  • Wojciech Dziedzic
  • Elżbieta Sip
  • Radosław Śledziowski
  • Joanna Musiałowska
  • Maciej Pęksa

Gratulujemy!

Teresa Miszkin „Pejzaże intymne”, dyptyk, 2003, płótno, akryl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teresa Miszkin „Pejzaże intymne”, dyptyk, 2003, płótno, akryl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Sąsiadki – Nachbarinnen realizowany od stycznia 2012 roku przez Stowarzyszenie Arteria ma na celu promocję kobiet w sferze sztuki i jest formą nawiązania dialogu pomiędzy twórczyniami, środowiskami artystycznymi, instytucjami oraz wszystkimi zainteresowanymi współczesną sztuką polską i niemiecką.

Do udziału w projekcie zaproszono dziewięć artystek z Gdańska i Berlina, tworzących w różnych dziedzinach sztuki, których twórczość kształtowała się przed 1989 rokiem: Beatę Ewę Białecką, Katarzynę Józefowicz, Teresę Klaman, Teresę Miszkin oraz Brigitte Denecke, Rosike Jankó-Glage, Elli Graetz, Gisele Kurkhaus-Müller i Marianne Schröder.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Narodowe w Gdańsku pokaże prace tych artystek wykonane w ramach projektu lub wybrane tematycznie z ich dorobku. Obrazy, grafiki, rzeźby zbudują barwny pejzaż – punkt wyjścia do refleksji, dyskusji i próby odpowiedzi na pytania: czy inaczej było i jest się kobietą – artystką w Berlinie a inaczej w Gdańsku? Czy życie i tworzenie w różnych warunkach społecznych, ekonomicznych i politycznych determinowały i determinują poruszane przez artystki tematy i sposoby ich realizacji? Wystawa pozwoli także porównać różne podejścia do transformacji dojrzałych twórczyń.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog oraz szeroki program edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Arteria. Złożą się na niego pokazy filmów o artystkach, warsztaty prowadzone m.in. przez Teresę Klaman i Beatę Ewę Białecką oraz lekcje muzealne. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Organizator projektu: Stowarzyszenie Arteria
Współpraca: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Organizator wystawy: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Współpraca: Stowarzyszenie Arteria

Sąsiadki- Nachbarinnen. Gdańsk – Berlin
Wernisaż: 25 października 2012 roku, godz. 18 00
Wystawa potrwa do 17 lutego 2013 roku
Muzeum Narodowe, Oddział Zielona Brama
Ul. Długi Targ 24
Gdańsk

Kurator wystawy: Małgorzata Ruszkowska-Macur

Organizatorem konkursu jest O.pl Polski Portal Kultury

Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Arteria i Muzeum Narodowe w Gdańsku