Wygraj dwa tomy sagi Dzikusy Sabriego Louataha! – rozstrzygnięcie!

Francuskie wesele otwiera porywający cykl Dzikusy Sabriego Louataha, który przebojem wdarł się na literacki parnas, zachwycając czytelników i krytykę. Nagrodzony za wielki talent literacki, porównywany z takimi gigantami literatury jak Jonathan Franzen i Zadie Smith, Sabri Louatah stworzył wybuchową mieszankę thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial. Drugi tom debiutanckiej powieści Louataha, Upiór nawiedził Europę, w polskich księgarniach pojawi się już 25 października, a w naszym konkursie mamy dla Was do wygrania zestaw składający się z pierwszego i drugiego tomu Dzikusów! Jak go zdobyć? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki magazyn wyróżnił Dzikusy Sabriego Louataha nagrodą za najlepszy francuski debiut?

Odpowiedzi wysyłajcie pod adres: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Dzikusy. Książki wygra piąta osoba, która poprawnie odpowie na nasze pytanie konkursowe.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.

Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Zestaw książek otrzymuje Pani Lucyna Chmiel! Gratulujemy!

Sabri Louatah (ur. 1983) – francuski pisarz kabylskiego pochodzenia. Debiutował w 2012 powieścią Dzikusy (Les Sauvages), za którą otrzymał „Lire” Magazine Prize za najlepszy francuski debiut i która stanowiła pierwszą część tetralogii o tym samym tytule. Saga została entuzjastycznie przyjęta we Francji i zagranicą, a sam autor został porównany do wybitnych pisarzy współczesnych i dawnych oraz nagrodzony prestiżową Lagardère Fellowship for Writing.

Drugi tom debiutanckiej powieści Louataha w dobie nasilonego terroryzmu i kryzysu europejskich wartości czyta się z zapartym tchem jak najlepszy reportaż. Aż trudno uwierzyć, że to „tylko” polityczna fikcja.

W duchu wielkich literackich tradycji Sabri Louatah miesza w fabule wątki polityczne i rodzinne, tworząc zapierającą dech w piersiach powieść. On wie, jak wykreować napiętą atmosferę – a czytelnik uzależnia się natychmiast i całkowicie. – „Le Monde”

Organizator konkursu: O.pl i Grupa Wydawnicza Foksal