Odpowiedz na pytanie i wybierz się w muzyczną podróż do Indii – Saagara Project w Filharmonii Wrocławskiej – rozstrzygnięcie

Indie to w każdej dziedzinie nieskończoność bogów i mitów, wierzeń i języków, ras i kultur, we wszystkich i wszędzie, gdzie spojrzeć i o czym pomyśleć, zaczyna się ta o zawrót głowy przyprawiająca nieskończoność – tak pisał o Indiach w Podróżach z Herodotem Ryszard Kapuściński.

Projekt Saagara to czterech uznanych wirtuozów, nietypowe instrumenty, dwa muzyczne, skontrastowane ze sobą światy oraz jedna scena, która te światy łączy. Podczas koncertu w sali Filharmonii słuchacze wejdą do wzajemnie przenikających się tradycji muzycznych: staroindyjskiej muzyki karnatyckiej – bardzo wysublimowanej rytmicznie i melodycznie – oraz europejskiej tradycji muzycznej, w tym muzyki jazzowej i improwizowanej.

Mamy dla Państwa jedną podwójną wejściówkę na koncert 11 marca. Wygra trzeci czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Z jakiego indyjskiego miasta pochodzą instrumentaliści Saagara Project?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Saagara.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: wejściówkę otrzymuje Anna Kochman. Gratulujemy!

Saagara Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

Saagara Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

W repertuarze zespołu odnaleźć ożna zarówno utwory karnatyckie, jak te skomponowane specjalnie do tego projektu. Muzyka zespołu bazuje melodycznie na ragach (skalach indyjskich), a rytmicznie na talach (hinduskich schematach rytmicznych).

Instrumentaliści: Giridhar Udupa, Bharghava Halambi i K Raja są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Towarzyszący indyjskim muzykom Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej.

Skład:

  • Wacław Zimpel – klarnety, flety
  • Ghatam Giridhar Udupa – ghatam, konnakol, morsing
  • Bharghava Halambi – khanjira, mridangam, konnakol
  • K Raja – tavil, perkusja

Koncert Saagara Project
11 marca 2014 r., godz. 20.00
Filharmonia Wrocławska

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Filharmonia Wrocławska i Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans