Rozdajemy wejściówki na koncert Tomasza Stańki: Listy Chopina – improwizacje – rozstrzygnięcie

Tomasz Stańko sięga po listy Fryderyka Chopina. Najnowsze przedsięwzięcie jazzmana dedykowane kompozytorowi zostanie zaprezentowane 16 sierpnia w Filharmonii Narodowej podczas 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa.

Mamy dla Państwa pięć podwójnych zaproszeń na koncert. Wygra pierwsza piątka czytelników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe: W których z dotychczasowych edycji festiwalu Chopin i jego Europa brał udział Tomasz Stańko? (należy podać roczniki)

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Stańko.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenia otrzymują Paula Szmidt, Marek Pacyna, Marek Jakimowicz, Joanna Nowak-Malowaniec, Ela Nowacka. Gratulujemy!

Tomasz Stańko, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Stańko, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Stańko – trębacz i kompozytor – obecnie należy do grona najwybitniejszych i najoryginalniejszych muzyków jazzowych.

Tym razem Stańko wraz z zespołem, wystąpią z programem składającym się z improwizacji wywiedzionych z listów Fryderyka Chopina, których fragmenty będzie czytać Andrzej Chyra.

Muzyka i twórczość Chopina nie raz były źródłem muzycznych natchnień Stańki, czego dowodem są projekty: płyta Chopin-Impresje, na której wystąpił wraz z Leszkiem Możdżerem (1993), czy wspólny koncert z pianistą Makoto Ozone podczas 3. edycji Festiwalu (2007).

Artyście na scenie będzie towarzyszyć pianista Marcin Wasilewski, w latach 1994–2009 członek formacji Tomasz Stańko Quartet, Norweg Arild Andersen od lat uchodzący za jednego z najlepszych kontrabasistów w Europie, a na perkusji zagra młody fiński muzyk, na co dzień członek Tomasz Stańko Quintet – Olavi Louhivuori.

Tomasz Stańko. Listy Chopina – improwizacje
16 sierpnia 2014 r., godz. 20.00
Sala koncertowa Filharmonii Narodowej, ul. Jasna 5
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina