Wygraj zaproszenie na recital gitarowy Jakuba Kościuszki we Wrocławiu – rozstrzygnięcie

9 marca w sali Starej Giełdy we Wrocławiu będzie miał miejsce recital gitarowy Jakuba Kościuszki, który będzie promował swoja najnowszą płytę Guitar Recital. Będzie to zarazem pierwszy koncert wznowionego cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza organizowanego od kilkunastu lat przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na koncert. Bilety wygra pierwsza osoba, która odpowie na pytanie: jak zatytułowana jest debiutancka płyta Jakuba Kościuszki?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Jakub Kościuszko.

Podwójne zaproszenie na recital otrzymuje pan Tomasz Kowalski. Gratulujemy!

Jakub Kościuszko (źródło: materiały prasowe)

Jakub Kościuszko (źródło: materiały prasowe)

Jakub Kościuszko jest gitarzystą, o którym można powiedzieć, że gra by oddawać hołd innym muzykom, swoim poprzednikom i mistrzom.  Na płycie Guitar Recital zawarł utwory tych gitarzystów i kompozytorów, którzy mieli największy wpływ na ukształtowanie jego artystycznej wrażliwości. Jak sam przyznaje:

nowy album prezentuje bardzo szeroki repertuar – od Bacha do Pata Metheny`ego. Jest też, ważna dla mnie, muzyka polska w postaci dwóch mazurków Aleksandra Tansmana, jest Jarrett którego wielbię i jest też Piazzolla – właściwie udało mi się zmieścić na tej płycie wszystkich moich muzycznych superbohaterów.

Jednak nie tylko tytuły i nazwiska kompozytorów świadczą o sukcesie tej płyty. Ważne są również umiejętności samego gitarzysty, a krytycy i dziennikarze zgodnie podkreślają niezwykłość wykonań Jakuba Kościuszki, zachwycając się jego umiejętnością wyrażania głębokich i intensywnych emocji poprzez swój instrument, co udaje się tylko nielicznym gitarzystom. Można się o tym przekonać zwłaszcza podczas występów na żywo, dlatego koncerty Jakuba Kościuszki cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem publiczności.

Jakub Kościuszko jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Był stypendystą Accademii Chigiana w Sienie i laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Ze swoimi recitalami występował w Polsce, Austrii, Niemczech i Holandii. Jako wykładowca i nauczyciel pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie i w szczecińskim Zespole Szkół Muzycznych.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Recital gitarowy Jakuba Kościuszki
9 marca 2013 roku
Wrocław