Kliknij i wygraj nową książkę Rafała A. Ziemkiewicza – rozstrzygnięcie

Myśli nowoczesnego endeka, nowa książka Rafała A. Ziemkiewicza adresowana jest nie tylko do obserwatorów życia politycznego, ale wszystkich, którzy nie mogąc odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości, popadają coraz głębiej w marazm, apatię i obojętność. Książka ukazała się 19 października nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy 4 egzemplarze książki. Aby otrzymać jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Czym, poza działalnością dziennikarską i polityczną zajmuje się Rafał A. Ziemkiewicz? Wymień dwa obszary działalności.

Na odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem zamieszkania, czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Ziemkiewicz.

Zwycięzcami egzemplarza książki Rafała A. Ziemkiewicza są:

  • Katarzyna Stankiewicz
  • Krzysztof Maik
  • Ewelina Grzanka
  • Hanna Piecychna

Gratulujemy wygranej!

Rafał A. Ziemkiewicz, „Myśli nowoczesnego endeka”, okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Rafał A. Ziemkiewicz, „Myśli nowoczesnego endeka”, okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dlaczego endecja? Bo endecją obecnie się straszy. Mało, kto wie, co ten skrót oznacza i co się za nim w istocie kryje – ale każdy odbiorca medialnego przekazu wielokrotnie odbierał komunikaty, że jest to coś najstraszniejszego, najobrzydliwszego, coś, czego się trzeba bać i czego uniknięcie rozgrzesza wszystkie wady III RP.

Rafał A. Ziemkiewicz rozprawia się z tymi obiegowymi prawdami i dowodzi, że Polska owszem, dla Polaków – ale wszystkich. Odwołując się do endeckiej szkoły myślenia o Narodzie, dla Narodu i w kategoriach Narodu, odrzuca ideały, które do naszych czasów już nie przystają. Piętnuje te, których trzeba się wstydzić i wreszcie na powrót przywołuje wartości, których teraz zwyczajnie potrzebujemy.

Można się wizją kreśloną przez Ziemkiewicza zafascynować. Można z nią polemizować lub zwyczajnie odrzucić. Warto jednak ją poznać, choćby dla punktu odniesienia do własnych poglądów, dla określenia własnego miejsca w kraju.

Przeczytaj więcej o książce w serwisie Wydarzenia O.pl: http://wydarzenia.o.pl/2012/10/rafal-a-ziemkiewicz-mysli-nowoczesnego-endeka-fabryka-slow/

Rafał A. Ziemkiewicz, Myśli nowoczesnego endeka
Data premiery: 19 października 2012 roku
Wydawnictwo Fabryka Słów