Psio Crew w Starym Klasztorze – wygraj wejściówki na koncert!

10 marca o godz. 20.00 we wrocławskim Starym Klasztorze odbędzie się koncert kapeli Psio Crew, która powraca po kilkuletniej nieobecności na scenie. Dla fanów eklektyzmu muzycznego mocno zakorzenionego w folklorze mamy dwie podwójne wejściówki na koncert.

Wygrają piąta i trzynasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: W jakim mieście powstało Psio Crew?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Psio Crew.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: wejściówkę otrzymuje Żaneta Wańczyk. Gratulujemy!

Psio Crew (źródło: materiały prasowe)

Psio Crew (źródło: materiały prasowe)

Formacja Psio Crew działalność muzyczną rozpoczęła w 2004 roku. Nowatorskie połączenie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu. Dotychczas twórcze eksperymenty Psio Crew przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie Szumi Jawor Soundsystem, który ukazał się w 2007 roku. Jak można przeczytać na okładce albumu, „płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzyki jednoczącej stary i nowy czas”. Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic, a eklektyzm stylistyczny nie dzieli, lecz mnoży odbiorców.

Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach, m.in. Siget Festival (Budapeszt, Węgry), Fusion Festival (Larz, Niemcy), Open’er Festival (Polska), Przystanek Woodstock (Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Czechy).

Kapela Psio Crew reprezentowała Polskę w Izraelu na festiwalu Jerusalem Art&Craft Fair oraz podczas dni polskich w Baku w Azerbejdżanie. Zespół wystąpił również w słynnym klubie jazzowym Porgy&Bess w Wiedniu, na Lotos Jazz Festiwal Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wywołując entuzjazm zróżnicowanej i wymagającej publiczność.

W 2006 r. grupa otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Majówka Tatrzańska w Zakopanem oraz III nagrodę podczas konkursu organizowanego przez Polskie Radio w ramach festiwalu Nowa Tradycja. W 2007 r. zespół otrzymał Machinera, nagrodę przyznawaną przez miesięcznik „Machina” za interesujący debiut muzyczny, w 2008 roku Psio Crew zostało nominowane do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii. W roku 2009 zespół wziął udział w projekcie Strefa Artystyczna realizowanym w Tibilisi. W ramach projektu powstał wspólny polsko-gruzińsko-afrykański utwór Sissa, który współtworzyli gruziński chór Chweneburebi oraz senegalski artysta Mamadou Diouf.

Obecnie zespół reaktywował swoją działalność i pracuje nad nowym materiałem muzycznym, który planuje zamieścić na drugiej płycie.

Zespół Psio Crew wystąpi w następującym składzie:

  • Katarzyna „Katka” Dyga-Szymonowicz – śpiew
  • Anna Dobija – śpiew, skrzypce
  • Mateusz „Gooral” Górny – syntezatory, elektronika, beatbox
  • Mikołaj Stachura – perkusja
  • Maciej „Kamer” Szymonowicz – śpiew, kontrabas, piszczałka postna, beatbox

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Stary Klasztor we Wrocławiu