Wygraj podwójne zaproszenie na film w ramach “Przystanku rumuńskiego kina” – rozstrzygnięcie konkursu

W dniach od 10 do 16 czerwca 2011 roku w Kinie pod Baranami w Krakowie odbędzie się Przystanek rumuńskiego kina. Wśród osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl oraz prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe, rozlosujemy podwójne zaproszenie na film Wtorek, po świętach, który pokazywany będzie w niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 19.00.

Pytanie konkursowe: Jaki rumuński reżyser będzie gościem otwarcia Przystanku rumuńskiego kina w Krakowie?

Podwójne zaproszenie wygrywa: Lidia Maślanka.

Gratulujemy!

"Przystanek rumuńskiego kina" w Kinie pod Branami, plakat

"Przystanek rumuńskiego kina" w Kinie pod Branami, plakat

W ramach programu Przystanek rumuńskiego kina,organizowanego przez Rumuński Instytut Kultury, w czterech polskich miastach odbędą się pokazy najnowszych rumuńskich filmów.

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że Rumunia to kraj, z którego napływa Nowa Fala, coraz lepiej widoczna w nurcie światowej kinematografii. Rumuńskie filmy rok rocznie zdobywają uznanie na prestiżowych festiwalach. Rumuńska kinematografia znalazła się w centrum uwagi krytyków i widzów za sprawą filmu Śmierć pana Lazarescu w reżyserii Cristi Puiu uhonorowanego główną nagrodą w sekcji Un certain regard podczas festiwalu w Cannes w 2005 roku.

W programie przeglądu znajdzie się łącznie 9 rumuńskich filmów wyprodukowanych w ciągu ostatnich dwóch lat, które prezentują to, co w rumuńskiej kinematografii najlepsze, o czym świadczą nagrody, którymi obsypano je na wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych.