Wygraj karnet na przegląd Kino Na Granicy! – rozstrzygnięcie

29 kwietnia w Cieszynie ruszy 16. edycja Przeglądu Filmowego Kino Na Granicy.

Mamy dla Państwa karnet na cały przegląd. Wygra trzeci czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Jakim twórcom poświęcone będą retrospektywy tegorocznego festiwalu?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Kino Na Granicy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: karnet otrzymuje Justyna Kuska. Gratulujemy!

Kino Na Granicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Na Granicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W związku z przypadającą w tym roku ważną okrągłą rocznicą, pod lupę zostanie wzięty temat, jak środkowoeuropejscy twórcy przedstawiali wydarzenia I wojny światowej – temu poświęcony będzie blok Wielka Wojna 1914-1918.

W ramach cyklu Granice i mury świata przedstawione zostaną najciekawsze dokonania kina ukraińskiego. Między innymi TenKtóryPrzeszedłPrzezOgień Mychajły Illienki, ukraińskiego kandydata do Oscarowych zmagań w 2012 roku. Laureat drugiej nagrody na MFF Locarno w 2012 roku, czyli niezwykłe Odpady nuklearneMyrosława Słaboszpyckiego. Nie może zabraknąć znakomitych animacji, autorstwa klasyka Anatolija Ławreniszyna i początkującego twórcy Władymira Własenki.

Będą wystawy: fotografii Dušana Hanáka i przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi Polska, Europa, świat. Twarze Agnieszki Holland, a także wydarzenia w ramach Biennale w Wenecji Cieszyńskiej, spotkania, promocje książek, biesiady.

16. Przegląd Filmowy Kino Na Granicy
29 kwietnia – 4 maja 2014 r.
Cieszyn

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator:  Przegląd Filmowy Kino na Granicy