Wygraj wejściówki na koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry Krzesimira Dębskiego! – rozstrzygnięcie

W tym roku Przegląd Filmów o Sztuce w Zakopanem powraca na mapę wydarzeń filmowych w Polsce. Początek już 29 września! W ramach Przeglądu 1 października o godz. 19.00 odbędzie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry Krzesimira Dębskiego!

Mamy dla Państwa dwie podwójne wejściówki na koncert. Wygrają jedenasta i osiemnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kto był inicjatorem Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Filmy o Sztuce.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: wejściówki otrzymują Maria Ślęczka i Aneta Woźniak. Gratulujemy!

Przegląd Filmów o Sztuce w Zakopanem – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd Filmów o Sztuce w Zakopanem – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie niezwiązani ze sztuką. Przyjeżdżali do Zakopanego, by porozmawiać o sztuce.

W ramach reaktywowanego Przeglądu Filmów o Sztuce można będzie zobaczyć filmy o wybitnych artystach takich jak: Władysław Hasior, Tadeusz Brzozowski, Antoni Kenar, Grzegorz Pecuch, Witkacy, Antoni Rząsa czy Alina Szapocznikow. Pokazanych zostanie prawie 30 filmów, w tym produkcja Lecha Majewskiego Młyn i krzyż, której towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem.

Festiwal zaprasza także na wystawy tematyczne i warsztaty filmowe dla pasjonatów dziesiątej muzy, prowadzone pod Giewontem przez znanych wykładowców PWSFTViT, Zbigniewa Wichłacza i Józefa Romasza, oraz na spotkania z reżyserami i artystami.

Przegląd Filmów o Sztuce – pełny program

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Zakopiańskie Centrum Kultury