Praska Jesień Filmowych Przedpremier – wygraj bilety!

Od 16 do 18 grudnia Kino Praha w Warszawie zaprasza na Praską Jesień Filmowych Przedpremier. W ramach programu zostaną zaprezentowane najlepsze tytuły kina artystycznego, które oficjalną premierę będą miały dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku.

Mamy dla Państwa 3 podwójne zaproszenia w ramach przeglądu na dowolny seans. Wygrają trzej pierwsi czytelnicy, którzy wymienią nazwy trzech festiwali filmowych, które odbywają się w Kinie Praha.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Praska Jesień.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Małgorzata Sobańska, Monika Danowska i Marcin Jary. Gratulujemy!

Praska Jesień Filmowych Przedpremier (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praska Jesień Filmowych Przedpremier (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach przeglądu  będzie można zobaczyć filmy:

  • Babcia Gandzia, reż. Jérôme Enrico – przewrotna komedia, która zdobyła nagrodę publiczności na Francuskim Festiwalu Filmowym w Lizbonie. Paulette, nietypowa staruszka, postanawia skorzystać z możliwości nieoczekiwanego zarobku. W czasie policyjnego pościgu diler wyrzuca dużą paczkę haszyszu, która ląduje wprost w rękach Paulette. Po twardych negocjacjach z miejscowymi gangsterami, Paulette rozkręca domowy interes – sprzedaż przepysznych wypieków z dominującą w smaku nutą konopi.
  • Dzieci księdza, reż. Vinko Bresan – szalona komedia, nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Salonikach. Na małej dalmatyńskiej wyspie młody ksiądz don Fabijan bierze udział w nietypowym spisku, który ma położyć kres wszelkiej antykoncepcji w mieście. Komedia o namiętności i prezerwatywach, które gwarantują zajście w ciążę.
  • Hannah Arendt, reż. Margarethe von Trotta – wspaniała historia wielkiej myślicielki nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid 2012. Biograficzna opowieść o Hannah Arendt, niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce. Praca nad reportażami dla New Yorkera z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna doprowadziła do sformułowania jej słynnej tezy o banalności zła.
  • Matterhorn, reż. Diederik Ebbinge – debiutancka komedia o samotności i męskiej przyjaźni. Film pokazuje jak splatają się losy dwóch zupełnie przypadkowych osób – samotnego mężczyzny oraz niepełnosprawnego intelektualnie Theo. Pomiędzy dwoma mężczyznami zaczyna zawiązywać się silna więź, która nie przypada do gustu miejscowej ludności.
  • Pozycja dziecka, reż. Calin Peter Netzer – film zdobył główną nagrodę – Złotego Niedźwiedzia na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Główną bohaterką jest Cornelia, która nie może pogodzić się że jej syn jest dorosły i stara się od niej uniezależnić. Film opowiada o trudnych relacjach między matką a synem, o rodzicach tracących swoje dzieci.
  • Oh Boy, reż. Jan Ole Gerster – urocza komedia nagrodzona aż sześcioma statuetkami niemieckiego Oscara – nagrodami German Film Awards. Film przedstawia historię Nico, któremu trudno odnaleźć swoje miejsce na świecie. Nie martwiąc się o przyszłość, rzuca szkołę i zaczyna żyć z dnia na dzień. Wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze pojawia się piękna blondynka, która przypomina mu, ile przez niego wycierpiała.

Praska Jesień Filmowych Przedpremier
16-18 grudnia 2013 r.
Kino Praha
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Kino Praha