Wygraj bilety na wrześniowe spektakle Teatru Współczesnego, cz. III – rozstrzygnięcie

22, 23 i 24 września Teatr Współczesny w Warszawie zagra spektakl Posprzątane amerykańskiej dramatopisarki Sarah Ruhl w reżyserii Bożeny Suchockiej. To pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień. Wygrają pierwsza, trzecia, szósta, dziewiąta, dwunasta i piętnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: W którym roku dzięki sztuce Posprzątane Sarah Ruhl znalazła się w finale Nagrody Pulitzera?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Posprzątane.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Hanna Jankowska, Piotr Szozda, Jarosław Rolka, Magda Górka, Hubert Cichy, Marek Rabczyński. Gratulujemy!

„Posprzątane”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Posprzątane”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem.

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki – przepojona melancholią i absurdem – niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych, intensywniejszych barw.

Sarah Ruhl (ur.1974 r.) – amerykańska dramatopisarka, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za Posprzątane i In the Next Room, laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej.

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Bożena Suchocka
Scenografia : Jan Kozikowski
Kostiumy: Anna Englert
Choreografia: Jarosław Staniek
Opracowanie muzyczne : Maciej Makowski

Posprzątane, reż. Bożena Suchocka
22, 23 i 24 września 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Współczesny w Warszawie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie