Wygraj bilety na premierowy spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego – rozstrzygnięcie

31 maja we Wrocławskim Teatrze Współczesnym można będzie obejrzeć premierowy spektakl Pomarańczyk w reżyserii Tomasza Hynka.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl. Wygra trzecia osoba, która poprawnie odpowie na pytanie konkursowe:

Równolegle do przygotowań spektaklu Pomarańczyk, Tomasz Hynek angażował się w realizowanie innego spektaklu WTW. O jaki spektakl chodzi i jaką rolę w jego przygotowaniu pełni Tomasz Hynek?

Odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Pomarańczyk.

***

Rozstrzygnięcie. Bilety na spektakl otrzymuje pan Szymon Tyniec.

Gratulujemy!

Tomasz Hynek, „Pomarańczyk”, Wrocławski Teatr Współczesny, fot. Sabin Kluszczyński (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Hynek, „Pomarańczyk”, Wrocławski Teatr Współczesny, fot. Sabin Kluszczyński (źródło: materiały prasowe)

Tytuł jest złożeniem dwóch słów: pomarańczowy i Stańczyk. Pomarańczowy, bo Pomarańczowa Alternatywa, wrocławski ruch happeningowy z lat 80. minionego wieku ośmieszający panujący wtedy system i prowokujący reakcję władzy, a Stańczyk, bo…

Bohaterem jest czterdziestokilkulatek o bardzo niskim poczuciu własnej wartości. Taki Pan Nikt, który staje się uzurpatorem, bo chcąc wypełnić własną pustkę i poczuć się Kimś, przywłaszcza sobie osobowość przywódcy Pomarańczowej Alternatywy.

Pomarańczyk dotyka ważnej sprawy braku ideałów we współczesnym świecie, mówi o karkołomnym zabiegu kradzieży osobowości człowieka, który takie ideały posiadał, o braku stałych wartości, braku szacunku dla tego, co w niedalekiej przeszłości było jeszcze w naszym życiu ważne i cenne, i dla tych, którzy niedawno byli naszymi bohaterami. To również rzecz o dramacie byłych bohaterów.

Tomasz Hynek, Pomarańczyk
31 maja 2013 roku
Kolejne spektakle: 1, 2, 4, 5 i 6 czerwca
Wrocławski Teatr Współczesny

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Wrocławski Teatr Współczesny