Polska Szkoła Książki Obrazkowej – wygraj egzemplarz! – rozstrzygnięcie

Polska Szkoła Książki Obrazkowej to przewodnik i album w jednym! Publikacja prezentuje dokonania w dziedzinie polskiej książki obrazkowej od lat 50. XX wieku po współczesność. Obok tekstu analitycznego i biogramów artystów, zawiera reprodukcje rozkładówek książek obrazkowych wybranych wybitnych twórców. Wśród omawianych artystów znaleźli się zarówno mistrzowie ilustracji, tacy jak: Józef Wilkoń, Bohdan Butenko, Adam Kilian, Janusz Stanny, jak i artyści młodszego pokolenia: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Marta Ignerska, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Jan Bajtlik i wielu innych.

W naszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze książki! Wystarczy, że odpowiecie na jedno, proste pytanie: kto jest wydawcą Polskiej Szkoły Książki Obrazkowej?

Odpowiedzi ślijcie pod adres konkurs@o.pl w temacie wiadomości wpisując Polska Szkoła Książki Obrazkowej. Egzemplarze otrzymają pierwsze trzy osoby, które napiszą do nas z poprawną odpowiedzią.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.

Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Pani Anna Fochtman oraz Panowie Maciej Pęksa i Michał Mielnik. Gratulujemy!

„Polska Szkoła Książki Obrazkowej”, red. Małgorzata Cackowska, Anita Wincencjusz-Patyna, 2017 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Polska Szkoła Książki Obrazkowej”, red. Małgorzata Cackowska, Anita Wincencjusz-Patyna, 2017 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tytuł publikacji nawiązuje do takich zjawisk jak Polska Szkoła Ilustracji, Polska Szkoła Plakatu czy Polska Szkoła Filmowa, wskazując wprost na równie wysoką rangę artystyczną tego gatunku w polskiej sztuce współczesnej. Tom wypełni lukę na rynku książek z tej dziedziny, brak bowiem obszernego opracowania tego tematu. Publikacja stanowi jednocześnie staranne dzieło edytorskie, spełni zatem zarówno funkcję informatora i przewodnika po polskiej książce obrazkowej i jej artystach, jak i bogato ilustrowanego albumu. Adresowana jest zarówno do koneserów, miłośników książki obrazkowej i polskiej ilustracji, jak i do osób zajmujących się tą dziedziną zawodowo – badaczy, pedagogów, bibliotekarzy, wydawców.

Organizator konkursu: O.pl