Polska Chopina – wygraj przewodnik po miejscach związanych z kompozytorem! – rozstrzygnięcie

W książce opisano miejscowości, w których Chopin mieszkał, przebywał na letnim wypoczynku oraz bywał jedynie przejazdem. Poszczególne rozdziały – poświęcone regionom Mazowsza, Wielkopolski, Małopolski etc. – zawierają stałe elementy: okoliczności pobytu kompozytora, historię miejsca (obiektu) i opis jego aktualnego stanu.

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze książki. Wygra pierwszy, dziewiąty i jedenasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: W jakiej miejscowości stanął pierwszy w Polsce pomnik Fryderyka Chopina?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Polska Chopina.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Maciej Pęksa, Natalia Wróbel i Mariusz Musiałowski. Gratulujemy!

„Polska Chopina” (źródło: materiały prasowe)

„Polska Chopina” (źródło: materiały prasowe)

W książce najwięcej miejsca poświęcono zakątkom związanym z Chopinem w Warszawie. Identyfikacja licznych obiektów dała podstawy do stworzenia zarysu codziennych tras spacerowych, swoistych szlaków Chopina. Przewodnik zawiera reprodukcje blisko 50 historycznych ilustracji pochodzących z I poł. XIX w., 3 mapy i około 100 zdjęć wykonanych specjalnie na potrzeby tej publikacji.

Autorką opracowania historycznego jest Marita Albán Juárez, zaś wątki współczesne i bogata dokumentacja fotograficzna są dziełem Ewy Sławińskiej-Dahlig.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina