Polowanie na czarownice – Opera na Zamku w Szczecinie – wygraj bilety! – rozstrzygnięcie

Tym razem mamy dla Was do wygrania 2 podwójne zaproszenia na spektakl Polowanie na czarownice w szczecińskiej Operze na Zamku w dniu 12 listopada 2017 roku. Jeśli chcecie je zdobyć, napiszcie nam, którzy tancerze występujący w spektaklu Polowanie na czarownice zdobyli XI Teatralne Nagrody Muzyczne im. J. Kiepury.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@o.pl, w tytule wiadomości wpisując Polowanie na czarownice. Nagrodzimy szybkość i dwie pierwsze osoby, które przyślą do nas poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji Newslettera O.pl.

Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Bilety otrzymuje Pani Aleksandra Klicka. Gratulujemy!

„Polowanie na czarownice”, scenariusz Cathy Marston, Edward Kemp, Opera na Zamku w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polowanie na czarownice”, scenariusz: Cathy Marston, Edward Kemp, Opera na Zamku w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Balet powstał na kanwie historii Anny Göldi, poddanej brutalnym torturom i straconej w XVIII-wiecznej Szwajcarii za uprawianie czarów. Choreografii towarzyszy muzyka epoki baroku, w tym fragmenty Czterech pór roku Vivaldiego, a także tekst dramatyczny.

Annamiggeli Tschudi zmarła w 1810 r., prawdopodobnie w polskiej części Ukrainy, z dala od rodzinnej miejscowości Glarus w Szwajcarii, gdzie cieszyła się niecodzienną sławą: gdy miała osiem lat, zatrudniona w jej domu rodzinnym pokojówka Anna Göldi rzekomo rzuciła na nią urok. Kiedy pewnego dnia w jej szklance z mlekiem znaleziono igły i gwoździe uznano, że Göldi włożyła je tam w złym zamiarze. Göldi natychmiast odprawiono, jednakże wkrótce Annamiggeli zaczęła wymiotować igłami i kuleć. W przekonaniu, że Göldi użyła czarów, aby w ten sposób zemścić się, wysłano za nią grupę poszukiwawczą, sprowadzono z powrotem do Glarus i zmuszono do „uleczenia” Annymiggeli – czym dowiodła ona swojej winy. U Annamiggeli doszło do poprawy zdrowia, a Göldi w następstwie poddano torturom i stracono.

Kto jest winny a kto nie w tej straszliwej historii? Kto zgrzeszył przeciwko komu? Czy „żywi” mają prawo osądzać zmarłych?

Organizator konkursu: O.pl i Opera na Zamku w Szczecinie