Podwójne zaproszenie do Kina Pod Baranami do wygrania!

W dniach od 8 do 14 listopada 2010 roku w krakowskim Kinie Pod Baranami potrwa 4. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Do Krakowa trafi 8 z prezentowanych na warszawskiej imprezie azjatyckich filmów. Jednym z prezentowanych filmów będzie Oaza w reż. Lee Chang-dong.

Osoba, która napisze do nas jako pierwsza i poda co najmniej jedną nagrodę, jaką zdobył film Oaza, otrzyma podwójne zaproszenie do Kina Pod Baranami na seans 11 listopada, godz. 19.00.

Podwójne zaproszenie otrzymuje Ineza Łyś-Baster. Gratulujemy!

Lee Chang-dong

Jeden z najciekawszych reprezentantów autorskiego kina Korei Południowej przyszedł na świat w 1954 roku w Daegu. Podczas studiów literaturoznawczych na Państwowym Uniwersytecie Kyungpook zajmował się pisaniem sztuk teatralnych i krótkich form literackich, a w 1983 roku wydał pierwszą powieść zatytułowaną Chonri. Na początku lat 90. przeniósł swoje zainteresowania na kino: po napisaniu scenariusza do dwóch filmów Parka Kwang-su sam zadebiutował jako reżyser, szybko zdobywając międzynarodowe uznanie – Green Fish nagrodzono m.in. specjalnym wyróżnieniem na 26. MFF w Rotterdamie i nagrodą Dragons and Tigers na 16. MFF w Vancouver. W 2002 roku zrezygnował na dwa lata z pracy w przemyśle filmowym, podejmując posadę ministra kultury. Powrócił do reżyserii w 2007 roku, realizując nagrodzone w Cannes Sekretne światło.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR