Podwójne zaproszenia do Teatru Nowego – rozstrzygnięty

W najbliższy weekend w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć dwa spektakle Teatru Nowego w Krakowie. Dla dwóch pierwszych osób, które napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl mamy przygotowane dwa podwójne zaproszenia. W piątek będzie można zobaczyć  Novecento – spektakl prezentowany na statku Projekt Barka. W niedzielę natomiast Lęki poranne.

W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz informacji, kiedy chcieliby Państwo skorzystać z zaproszenia.

Podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl otrzymuje Jacek Kwinta.

"Novecento", reż. Iwo Vedral

NOVECENTO

Alessandro Baricco
tłumaczenie: Halina Kralowa
reżyseria: Iwo Vedral, asystent: Aniela Pilarska, światło: Marek Kutnik, kostium: Agnieszka Więckowska
występuje: Dominik Nowak

premiera 18.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie

Novecento to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?

Krakowski spektakl jest polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.

LĘKI PORANNE

wg Stanisława Grochowiaka, reż. Piotr Sieklucki
w roli głównej Edward Linde-Lubaszenko, aktor partnerujący Paweł Sanakiewicz.

Stany alkoholowe 70-letniego mężczyzny. Mężczyzny, starzejącego się wśród niezliczonych ilości butelek. Upiorne zwidy, ale i radości po spożyciu najpiękniejszej trucizny życia. Euforia przeplatająca się z goryczą minionych chwil. Ostatnie rozliczenie z przyjacielem, żoną, dozorczynią, dziećmi, marzącymi o rychłej śmierci ojca- alkoholika. Rosyjskie śpiewy upojonego, uradowanego staruszka. Życie we wspomnieniach. Życie bez marzeń…