Podwójne zaproszenia do Teatru Nowego – rozstrzygnięty

W najbliższy weekend w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć dwa spektakle Teatru Nowego w Krakowie. Dla dwóch pierwszych osób, które napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl mamy przygotowane dwa podwójne zaproszenia. W piątek będzie można zobaczyć  Novecento – spektakl prezentowany na statku Projekt Barka. W niedzielę natomiast Lęki poranne.

W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz informacji, kiedy chcieliby Państwo skorzystać z zaproszenia.

Podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl otrzymuje Jacek Kwinta.

"Novecento", reż. Iwo Vedral

NOVECENTO

Alessandro Baricco
tłumaczenie: Halina Kralowa
reżyseria: Iwo Vedral, asystent: Aniela Pilarska, światło: Marek Kutnik, kostium: Agnieszka Więckowska
występuje: Dominik Nowak

premiera 18.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie

Novecento to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?

Krakowski spektakl jest polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.

LĘKI PORANNE

wg Stanisława Grochowiaka, reż. Piotr Sieklucki
w roli głównej Edward Linde-Lubaszenko, aktor partnerujący Paweł Sanakiewicz.

Stany alkoholowe 70-letniego mężczyzny. Mężczyzny, starzejącego się wśród niezliczonych ilości butelek. Upiorne zwidy, ale i radości po spożyciu najpiękniejszej trucizny życia. Euforia przeplatająca się z goryczą minionych chwil. Ostatnie rozliczenie z przyjacielem, żoną, dozorczynią, dziećmi, marzącymi o rychłej śmierci ojca- alkoholika. Rosyjskie śpiewy upojonego, uradowanego staruszka. Życie we wspomnieniach. Życie bez marzeń…

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR