Parsifal – wygraj bilety na transmisję MET w Kinie Kijów.Centrum – rozstrzygnięcie

2 marca o godz. 17.45 w Kinie Kijów.Centrum w Krakowie odbędzie się transmisja opery Ryszarda Wagnera Parsifal, na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na transmisję. Bilety otrzyma piąta osoba, która poprawnie poda czas oraz miejsce akcji opery Parsifal Ryszarda Wagnera.

Odpowiedzi wraz z imieniem oraz nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać: Parsifal.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Piątą osobą, która poprawnie odpowiedziała napytanie jest Roman Stoch. Gratulujemy!

„Parsifal”, Ryszard Wagner (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Parsifal”, Ryszard Wagner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znany z udziału w Fauście i Walkirii Jonas Kaufmann tym razem w roli tytułowej w Parsifalu, którego wystawia w Met znany reżyser filmowy i operowy François Girard (m.in. Purpurowe skrzypce, Jedwab).

Parsifal to nie tylko opera – to misja [...] U schyłku życia Wagner usiłował pogodzić wszelkie aspekty swej duchowości. To święta sztuka w historii muzyki. W jednej z największych ról w karierze wystąpi bas René Pape, jako rycerz Gurnemanz.

Jonas Kaufmann

Przedsięwzięcie The Metropolitan Opera: Live in HD zadebiutowało w 2006 roku pokazem Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. The Metropolitan Opera (zwana w skrócie MET) nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Spektakl obejrzało 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. The Los Angeles Times opisał to wydarzenie jako nową jakość w sztuce.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najsławniejszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w dziesiątkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów.

The Metropolitan Opera: Live in HD – Parsifal
Muzyka: Ryszard Wagner
Dyryguje: Daniele Gatti
Obsada: Katarina Dalayman (Kundry), Jonas Kaufmann (Parsifal), Peter Mattei (Amfortas), Evgeny Nikitin (Klingsor), René Pape (Gurnemanz)
2 marca 2013 r., godz. 17.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków