Wygraj plakaty-ilustracje do ksiąg Pana Tadeusza! – rozstrzygnięcie

Muzeum Pana Tadeusza zaprosiło dwunastu autorów wizualnych działających w różnych obszarach sztuki i dizajnu do przygotowania po jednym plakacie odnoszącym się do danej księgi Pana Tadeusza. Do tej pory powstało już pięć grafik.

Mamy dla Państwa trzy pakiety, każdy zawierający cztery różne plakaty. Wygrają piąta, dziesiąta i dwudziesta pierwsza osoba, które poprawnie podadzą imię i nazwisko jednego z artystów, którzy kiedykolwiek zilustrowali Pana Tadeusza (oprócz E.M. Andriollego).

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Pan Tadeusz.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: pakiety plakatów otrzymują Irmina Stelmach, Aniela Muszalska i Tomasz Kordyaczny. Gratulujemy!

„Pan Tadeusz”, Księga IV: Dyplomatyka i łowy. Autor plakatu: Tomasz Kaczkowski (źródło: materiały prasowe Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu)

„Pan Tadeusz”, Księga IV: Dyplomatyka i łowy. Autor plakatu: Tomasz Kaczkowski (źródło: materiały prasowe Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu)

Ilustracje do różnych wydań Pana Tadeusza Adama Mickiewicza są niezwykle cenną i interesującą spuścizną, która może wzbogacić odbiór dzieła. Pierwsze ilustrowane wydanie poematu przygotował w 1881 roku Elwiro Michał Andriolli. Wśród współczesnych artystów można wymienić młodych ilustratorów i rysowników, którzy przygotowali plakaty do spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie (m.in. Ada Buchholc, Mariusz Libel czy Patryk Mogilnicki).

Muzeum Pana Tadeusza zaprosiło dwunastu autorów wizualnych działających w różnych obszarach sztuki i dizajnu do przygotowania po jednym plakacie odnoszącym się do danej księgi Pana Tadeusza. Wybrano ilustratorów i grafików, fotografów i artystów, którzy wyróżniają się niepowtarzalnym stylem i unikatowym językiem wizualnym. Do tej pory powstało już pięć plakatów do pięciu ksiąg poematu autorstwa Jana Kallwejta, Mirelli von Chrupek, Studia Fontarte, Tomasza Kaczkowskiego i Karoliny Zajączkowskiej. Co miesiąc pojawia się nowa praca.

Plakaty będą wyeksponowane w przestrzeni Wrocławia oraz w wybranych miastach w Polsce – sukcesywnie w każdym miesiącu prezentowane są kolejne księgi. Całą serię będzie można zobaczyć podczas jesiennej wystawy Pan Tadeusz w stylu pop w Muzeum Pana Tadeusza. Limitowana edycja druków będzie również do nabycia w księgarni działającej przy Muzeum.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu