Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie – wygraj bilety – rozstrzygnięcie

8 sierpnia o godz. 18.00 w teatrze Atelier w Sopocie odbędzie się II etap XVI edycji ogólnopolskiego Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej organizowanego przy współpracy z Fundacją Okularnicy.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na konkursowy koncert. Aby wygrać, wystarczy wymienić dwie najważniejsze Państwa zdaniem piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Pamiętajmy o Osieckiej.

Rozstrzygnięcie:

Bilety na spektakl otrzymuje Alicja Wanatowicz – gratulujemy!

***

XVI edycja ogólnopolskiego Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej organizowana jest przy współpracy z Fundacją Okularnicy. I etap konkursu odbywa się w Warszawie – eliminacje pod kierownictwem dyrektora konkursu Jerzego Satanowskiego.

II etap – warsztaty, odbywają się w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, gdzie młodzi wykonawcy walczą o nagrody: Prezydenta Miasta Sopotu, Marszałka Województwa Pomorskiego i publiczności, wykonując teksty wybitnej polskiej poetki i patronki teatru w swoich młodzieńczych interpretacjach z nowymi aranżacjami.

III etap konkursu – Koncert Finałowy oraz ewentualnie także Galowy Koncert Laureatów, które corocznie odbywają się w Teatrze Roma w Warszawie i w Studio Agnieszki Osieckiej w Radiowej III.

Jury I etapu Konkursu w składzie: Agata Passent, Magda Smalara, Jan Borkowski, Jacek Kita, Jerzy Satanowski i Adam Sławiński po wysłuchaniu w dniach 10,11,12 czerwca 2013 roku zgłoszonych  wykonawców  postanowiło zakwalifikować do II etapu dziesięciu z nich.

1. Karolina Czarnecka
2. Aleksandra Długosz
3. Agata Góral
4. Justyna Grzywaczyk
5. Justyna Kunysz
6. Aleksandra Kwiatkowska
7. Jakub Pawlak
8. Paweł Ruszkowski
9. Julia Rybakowska
10. Wiktoria Węgrzyn

Ponadto jury postanowiło zakwalifikować do III etapu Konkursu z pominięciem Warsztatów w Sopocie zespół Nieczuli Gentelmani.

Warszawa, 12.06.2013

Akompaniuje zespół w składzie:

  • Jacek Kita – fortepian
  • Krzysztof Łochowicz – gitary
  • Wiesław Wysocki – saksofony
  • Sebastian Wypych – kontrabas
  • Jakub Szydło – perkusja

Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej – II etap8 sierpnia 2013 roku, godz. 18.00
Teatr Atelier w Sopocie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Teatr Atelier w Sopocie