Wygraj zaproszenie na koncert Orkiestry Leopoldinum pod batutą Nurhana Armana

2 lutego o godz. 18.00 w Filharmonii Wrocławskiej odbędzie się koncert Orkiestry Leopoldinum pod batutą Nurhana Armana.

Fascynująca i zniewalająca osobowość – tak rosyjska prasa określiła Nurhana Armana, urodzonego w Istambule, a działającego przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Koncert wrocławskich kameralistów, który poprowadzi, będzie ciekawą sposobnością, aby usłyszeć popularne utwory w nowych aranżacjach, przygotowanych przez samego maestra.

Mamy dla Państwa 1 podwójne zaproszenie na koncert. Wygra pierwszy czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie: jakiego pochodzenia jest Nurhan Arman?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Leopoldinum.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymuje Justyna Sosnowska. Gratulujemy!

Nurhan Arman – dyrygent (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nurhan Arman – dyrygent (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nurhan może sobie pozwolić na eksperymenty z dziełami przeznaczonymi na skrzypce – jego przygoda z muzyką zaczęła się właśnie od gry na skrzypcach, zna więc doskonale możliwości tego instrumentu.

Repertuar koncertu to popularna literatura smyczkowa. Usłyszymy między innymi stylizowany na muzykę cygańską utwór Tzigane Maurice’a Ravela oraz Kwartet smyczkowy Claude’a Debussy’ego – dzieło o brzmieniu jakby zamglonym, nierealistycznym, doskonale oddające charakter muzycznego impresjonizmu, którego przedstawicielem był Debussy.

Nurhan Arman – dyrygent
Christian Danowicz – skrzypce
Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum

Program:

  • J.-Ph. Rameau / R. Temple Savage – Suita na orkiestrę smyczkową (transkrypcja utworów klawesynowych: L’Egyptienne, Menuet, Rondeau, Rigaudon, Gigue en rondeau I, II)
  • A. Roussel – Sinfonietta op. 52
  • M. Ravel – Tzigane (aranż. N. Arman)
  • C. Saint-Saëns – Introdukcja i rondo capriccioso a-moll op. 28 (aranż N. Arman)
  • C. Debussy – Kwartet smyczkowy (aranż. N. Arman)

Koncert Orkiestry Leopoldinum
2 lutego 2014 r., godz. 18.00
Sala koncertowa Filharmonii
Wrocław

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Filharmonia Wrocławska