Odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert z cyklu Nieuchwytne – rozstrzygnięcie konkursu!

20 lipca 2011 r. o godz. 19.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się koncert choć ukryty dla oka! – Kaczmarski o kondycji człowieka. W koncercie wystąpią:

Jaga Wrońska – śpiew
Bartłomiej Rados – gitara, śpiew
Łukasz Kozub – gitara, śpiew
Jarosław Hanik – fortepian
Kazimierz Madej – słowo

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na koncert. Wystarczy napisać na adres konkurs@o.pl i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

W jakim radiu pracował Jacek Kaczmarski w latach osiemdziesiątych?

Zwycięzcami konkursu zostali: Beata Turek oraz Paweł Swat.

Gratulujemy!

Koncert Jagi Wrońskiej i artystów z Kabaretu Loch Camelot miał swoją premierę w listopadzie 2008 roku. Jest próbą przełamania stereotypu Jacka Kaczmarskiego jako Barda Solidarności. Jaga Wrońska zaprezentuje nietypowy program, w którym znajdą się takie utwory jak: O głupim Jasiu, Źródło, Światło i szereg piosenek mówiących o kondycji artysty i człowieka. Będą również utwory, które powstały z inspiracji dziełami malarskimi i literackimi.

Przejmujące teksty – w mocnych aranżacjach muzycznych (brawurowy Jarosław Hanik przy fortepianie) – będzie można usłyszeć w niezwykłej interpretacji krakowskiej artystki Jagi Wrońskiej, która zawsze marzyła, by śpiewać Jacka Kaczmarskiego. Choć to ambitne wyzwanie, bo to przecież męska piosenka (jak mówi Ewa Kornecka, kompozytorka), projekt spotyka się z bardzo żywym odbiorem publiczności i zbiera dobre recenzje. Koncert jest okazją do poddania się niezwykle silnemu, elektryzującemu głosowi artystki, zwanej polską Edith Piaf; który znakomicie też brzmi w tym odważnym repertuarze.

JAGA WROŃSKA – wokalistka, poetka, kompozytorka, gwiazda krakowskiego kabaretu Loch Camelot. Uczestniczka prestiżowego koncertu Artyści Krakowa na 750-lecie Miasta, stypendystka Miasta Krakowa 2008 w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa. Śpiewa w językach polskim, francuskim, niemieckim, a także w jidysz, hebrajskim. Współpracuje od trzech lat z Teatrem Powszechnym w Radomiu.