Odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert Agnieszki Chrzanowskiej – rozstrzygnięcie konkursu!

27 lipca 2011 r. o godz. 19.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się koncert Agnieszki Chrzanowskiej z zespołem, który nosi intrygujący tytuł Skąd się biorą mężczyźni?

Wśród osób, które napiszą do nas na adres konkurs@o.pl i prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na koncert.

Pytanie konkursowe: W jakim kraju śródziemnomorskim Agnieszka Chrzanowska studiowała śpiew klasyczny?

Oto laureaci konkursu: Lucyna Polcyn oraz Monika Szczygieł.

Gratulujemy!

Wystąpią:

Agnieszka Chrzanowska
Wojciech Pieczka – fortepian, akordeon
Dominik Klimczok – perkusja
Dominik Wywrotki – kontrabas

Koncert Skąd się biorą mężczyźni… jest skonstruowany tak, by kolejne kompozycje artystki przynosiły odpowiedzi na pytania nurtujące kobiety od zawsze: skąd się biorą mężczyźni czy posiadają duszę, jakimi charakteryzują się cechami i czy można doprowadzić do porozumienia płci?

Ważnym elementem koncertu jest dialog z widzami. Artystka przytacza statystyki mówiące o sytuacji kobiety w świecie, omawia cechy i uwarunkowania genetyczne zachowań mężczyzn, podkreślając, że w komunikacji między kobietami a mężczyznami wciąż najsłabszym punktem jest wzajemne poznanie.

Podążamy bezrefleksyjnie wytartymi ścieżkami stereotypów, poddając się wszechobecnej presji rodziny, społeczeństwa, państwa i religii. Literatura, która ma ogromny wpływ na nasze kształtowanie nie opisuje właściwie szczęśliwych związków. Pokutują dwa modele relacji, z jednej strony Tristan, który wielbi duszę Izoldy, ale nie może połączyć się z jej ciałem, z drugiej Don Juan, który porozumieniem dusz nie był zainteresowany.

W ramach eksperymentu artystka stworzyła specjalny dokument na podstawie wiersza Michała Zabłockiego Nie taka jak Ty i podczas koncertu próbuje doprowadzić do podpisania Aktu porozumienia płci.

W programie koncertu znalazły się utwory z płyt: Nie bój się nic nie robić, Cały świat płonie, Tylko dla kobiet, Bez udziału gwiazd oraz albumu, którego premiera planowana jest na jesień 2011. Autorem części tekstów jest Michał Zabłocki, a części sama Agnieszka.

AGNIESZKA CHRZANOWSKA – kompozytorka, piosenkarka, aktorka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Dyrektor Artystyczny założonego przez siebie Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków. Autorka audycji radiowej Nieobojętna częstotliwość drgań emitowanej w Radiu Kraków, której założeniem jest prezentowanie polskich kompozytorów, autorów tekstów i wybitnych interpretatorów, których twórczość skoncentrowała się wokół piosenki literackiej.

Wydała albumy: 1996 – Słowa, 1998 – Nie bój się nic nie robić, 2000 – Cały Świat płonie, 2004 – Ogień olimpijski, 2005- Tylko dla kobiet, 2009 – Bez udziału gwiazd. Laureatka 21. Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwór Camille Claudel. Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski Wawrzynem olimpijskim w dziedzinie Sztuki za album Ogień olimpijski. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 i 2005 za albumy Cały Świat płonie i Tylko dla kobiet.