Eduardo Mendoza Niewinność zagubiona w deszczu – rozstrzygnięcie konkursu!

Wakacyjny czas sprzyja sięganiu po lekką lekturę. Najnowsza książka Eduardo Mendozy Niewinność zagubiona w deszczu to pozycja, której nie można przegapić.

Wśród osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl oraz prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe, rozlosujemy trzy egzemplarze książki.

Pytanie konkursowe: Wybieramy najbardziej oryginalną parę kochanków – kto według Ciebie zasłużył na to miano? Napisz w kilku zdaniach uzasadnienie swojego wyboru – możesz inspirować się literaturą/filmem/muzyką, bądź własnym życiem.

3 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy najnowszą książką Eudardo Mendozy Niewinność zagubiona w deszczu.

Zwycięzcami konkursu zostają: Paulina Jabłońska, Anna Segeth oraz Lidia Ciopała.

Gratulujemy!

Eduardo Mendoza Niewinność zagubiona w deszczu - okładka (zdjęcie z materiałów wydawnictwa)

Eduardo Mendoza Niewinność zagubiona w deszczu - okładka (zdjęcie z materiałów wydawnictwa)

Gdy siostra Consuelo, młoda ambitna przeorysza, puka do drzwi starej rezydencji, nie wie, że spotka tam diabła. Jest nim don Augusto – przystojny utracjusz, Casanova z hiszpańskiej prowincji. W upalnym słońcu Katalonii namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a nad okolicą rozpętuje się burza, jakiej nie widziano od lat.

Niewinność zagubiona w deszczu to wariacja na temat melodramatu – ckliwych schadzek, gorących nocy, ukrytych pragnień. Lekka lektura od mistrza słowa, który uwielbia puszczać oko do czytelnika.

Eduardo Mendoza (ur. 1943) – wybitny współczesny pisarz hiszpański. Autor między innymi Niezwykłej podróży Pomponiusza Flatusa, Lekkiej komedii oraz Trzech żywotów świętych. W Polsce najbardziej znany z niezrównanej trylogii detektywistycznej: Przygody fryzjera damskiego, Sekretu hiszpańskiej pensjonarki i Oliwkowego labiryntu.