Oblicza muzyki współczesnej w Ossolineum – wygraj bilety!

9 stycznia o godz. 19.00 we wrocławskim Ossolineum odbędzie się koncert kameralny Oblicza muzyki współczesnej w wykonaniu Łukasza Długosza, Radosława Pujanka, Katarzyny Budnik-Gałązki oraz Rafała Kwiatkowskiego.

Mamy dla Państwa 1 podwójne zaproszenie na koncert. Wygra pierwszy czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Który z muzyków biorących udział w koncercie został  nominowany do Paszportu Polityki 2013?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Ossolineum.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymuje Magdalena Klekotko. Gratulujemy!

Katarzyna Budnik-Gałązka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Budnik-Gałązka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Energetyzm bruitystyczny, sonorystyka, aleatoryzm kontrolowany, poliwersyjny, polistrukturalny, serializm – to język muzyki XX wieku. Choć dla zwykłego śmiertelnika pojęcia te brzmią wyjątkowo enigmatycznie (a są to tylko nieliczne z wielu), to nie ulega wątpliwości, że gwarantują brzmienia nowoczesne, ciekawe, nieprzewidywalne, a sam proces percepcji i kompozycji można określić jako wyprawę w nieznane.

Jak twierdzi Krzysztof Meyer, właśnie przy komponowaniu bawi [go] możność wykorzystywania różnych technik. Czyli muzykę nową można utożsamiać z niezwykłą różnorodnością i dowolnością, zarówno w wykorzystywaniu nowoczesnych idei, jak i w nawiązaniu do przeszłości (czym byłby przecież postęp bez tradycji…).

W programie koncertu znalazły się utwory polskich współczesnych, znanych i cenionych kompozytorów. Zabrzmią one w wykonaniu doskonałych muzyków: Łukasza Długosza, Radosława Pujanka, Katarzyny Budnik-Gałązki oraz Rafała Kwiatkowskiego. Koncert odbędzie się w ramach promowania nowej płyty wydanej przez Filharmonię Wrocławską i CD Accord, na której znalazły się utwory Meyera, Pendereckiego i Słowińskiego

Koncert kameralny

  • Łukasz Długosz – flet
  • Radosław Pujanek – skrzypce
  • Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
  • Rafał Kwiatkowski – wiolonczela

Program

  • K. Meyer – Capriccio per sei strumenti op. 69
  • W. Słowiński – Barokowe reminiscencje
  • K. Penderecki – Kwartet fletowy

Oblicza muzyki współczesnej – koncert kameralny
9 stycznia 2014 r., godz. 19.00
Ossolineum
Wrocław

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Filharmonia Wrocławska

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR