Wygraj biografię Güntera Grassa! – rozstrzygnięcie

8 września nakładem Wydawnictwa Oskar ukazała się Günter Grass. Biografia autorstwa Norberta Honszy.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki. Wygra drugi i dwunasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: W którym roku Günter Grass otrzymał Literacką Nagrodę Nobla?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Günter Grass.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Roztrzygnięcie: książki otrzymują Katarzyna Czarnecka i Katarzyna Barnaś. Gratulujemy!

Norbert Honsza „Günter Grass. Biografia”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Norbert Honsza „Günter Grass. Biografia”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Günter Grass to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdańszczanin, autor Blaszanego Bębenka, laureat Literackiej Nagrody Nobla – a w dodatku literat, który wzbudza skrajne emocje. Już we wrześniu ukaże się pierwsze na polskim rynku wydawniczym całościowe opracowanie życia i twórczości tego pisarza. Günter Grass. Biografia Norberta Honszy to opowieść o drodze, jaką przebył Grass, by dokonać przewrotu w kulturze literackiej Niemiec i Europy. Od dzieciństwa w Gdańsku, przez powojenną tułaczkę, prace rzeźbiarskie i występy w roli perkusisty aż do wdarcia się szturmem na literackie salony.

Honsza nie pomija również epizodu, który jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych w życiorysie pisarza, czyli służby w jednostce pancernej Waffen-SS.

Autor jest germanistą i kulturoznawcą, od lat zajmuje się postacią Grassa i jego twórczością – napisał m.in. Güntera Grassa portret własny i Günter Grass – szaman literatury niemieckiej.

Norbert Honsza
Günter Grass. Biografia
Premiera: wrzesień 2014 roku
Wydawnictwo Oskar

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Oskar