Zdobądź wejściówkę na spektakle Nederlands Dans Theater 2! – rozstrzygnięcie

24 i 25 czerwca na scenie operowej Centrum Spotkania Kultury w Lublinie zagości Nederlands Dans Theater 2. Ten holenderski zespół, światowej sławy ikona gatunku, pokaże swój najnowszy repertuar wyłącznie w Lublinie. Podczas dwóch wieczorów 16 utalentowanych młodych tancerzy z całego świata zaprezentuje się w 5 spektaklach.

Mamy dla Państwa jedną podwójną wejściówkę na pokaz 25 czerwca o godz. 19.00. Wygra piąta osoba, która poprawnie poda imię i nazwisko przynajmniej jednego z choreografów – autorów spektakli prezentowanych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Nederlands Dans Theater.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: wejściówkę otrzymuje Maria Boćkowska. Gratulujemy!

Nederlands Dans Theater 2 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nederlands Dans Theater 2 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nederlands Dans Theater jest jedną z najbardziej rozpoznawanych kompanii tanecznych na świecie. Baza NDT, kierowanego obecnie przez brytyjskiego choreografa Paula Lightfoota, znajduje się w Hadze, ale kompania występuje dla międzynarodowej widowni w Europie, USA, Azji i Australii. Od momentu powstania w 1959 roku ta grupa zbuntowanych pionierów nowego stylu choreografii zbudowała bogaty repertuar, na który składa się ponad 600 spektakli stworzonych przez takich mistrzów jak: Jiří Kylián, Hans van Manen, Sol León & Paul Lightfoot, Crystal Pite, Marco Goecke, Johan Inger, Alexander Ekman, Gabriela Carrizo, Hofesh Shechter, Sharon Eyal & Gai Behar.

Program NDT 2 Lublin Tour składać się będzie z pięciu choreografii. Schubert i Some Other Time powstały w ramach obchodu jubileuszu 25-lecia ich twórczości. Obydwa spektakle cechuje dbałość o technikę taneczną czerpiącą z baletu, która eksponuje poziom umiejętności NDT 2. Mutual comfort to choreografia pełna szczegółów i jednocześnie bardzo precyzyjna. Podkreśla osobiste doświadczenie tancerza, nabywane w procesie twórczym, którego głównym motorem jest odkrywanie wewnętrznych sprzeczności drzemiących w każdym człowieku. W efekcie w swoim spektaklu dzieli się z widzami zaskakującymi momentami piękna i spontanicznej ironii.

Solo to choreografia dla trójki tancerzy, którzy uosabiają jednego człowieka, zastanawiającego się nad swoim miejscem w świecie. Tempo ruchu jest tak niewiarygodnie wysokie, że choreografia może być zatańczona jedynie przez zmieniających się tancerzy. W Cacti bardzo ważną rolę pełni muzyka. Autor choreografii razem z Holenderską Symfonią stworzył zupełnie nową aranżację Der Tod und das Mädchen Schuberta. Dodatkowymi instrumentami dla orkiestry stają się tancerze. Spektakl prowokuje do refleksji na temat sposobu, w jaki sztuka jest postrzegana.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Centrum Kultury w Lublinie