Nastaw się pozytywnie – wygraj płytę The Positive

22 lutego 2011 roku, po 4 latach działalności, ponad 100 koncertach i licznych wyróżnieniach w prestiżowych przeglądach muzycznych Mateusz Krautwurst ze swoim zespołem The Positive wydają swoją debiutancką płytę – zatytułowaną, po prostu, The Positive.

Osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie, wezmą udział w losowaniu płyt zespołu The Positive.
Pytanie konkursowe: kiedy i gdzie debiutował zespół The Positive?
Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 25 lutego 2011 roku pod adresem: konkurs@o.pl

Dziękujemy wszystkim za nadesłanie prawidłowych odpowiedzi. Nagrodę otrzymują: Alicja Przybyło, Ewa Golat i Pani Karolina z Zakopanego.

The Positive

The Positive

Jak zapowiadają wydawcy płyta będzie pełna pozytywnych emocji, szczerych dźwięków, nieokiełznanej energii, doskonała na poprawę humoru i zabicie nudy, zapraszająca do tańca, kojąca nerwy, barwna i ciepła, optymistyczna.

Brzmienie The Positive może zaskoczyć nawet najwierniejszych fanów zespołu, bo poza funkiem, soulem, popem i jazzem, pozostającymi wciąż głównymi inspiracjami formacji, usłyszeć będzie można również dyskretnie wkomponowaną elektronikę oraz wokalne duety z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny – Natalią Kukulską, Urszulą Dudziak czy kongijskim raperem Frenchy.

Wszystko ma posmak soulu, funku oraz jazzu, czyli wszystkich inspiracji The Positive. Każdy utwór na płycie jest dopieszczony produkcyjnie, lecz zmyślnie i z wyczuciem, żeby nadal najważniejsze pozostało brzmienie. Teksty dotykają szyderczo sytuacji polskiego rynku muzycznego, lecz oddalają się również do rejonów uniwersalnej tak miłości – wciąż niewyczerpalnego źródła inspiracji. Krążek jest pełen szczerych emocji. Czuć to w przekazie wokalisty, lecz również w improwizacji instrumentalistów, których na tej płycie nie mogłoby zabraknąć.

Mateusz Krautwurst - wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Jest absolwentem kierunku jazz i Muzyka Estradowa na uniwersytecie Zielonogórskim. W 2006 roku odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii jako wokalista najpopularniejszego w Europie chóru gospel The London Community Gospel Choir (jak pierwszy Polak w historii i jeden z nielicznych białych wokalistów). Kulminacją trasy był koncert w londyńskim Alexandra Palace na UK Hall Of Fame z Georgem Martinem, tuż po pojawieniu się na scenie gwiazd światowego formatu (James Brown, Pattie Labelle, Joss Stone, Beyonce i Prince); w tym okresie został twarzą okładki polskiego tygodnika Goniec Polski, wydawanego w ogromnej ilości egzemplarzy w Wielkiej Brytanii; udzielił też wywiadu dla gazety Polish Express.

Aktualnie prowadzi własną firmę, poprzez którą organizuje koncerty, pracuje nad produkcjami muzycznymi oraz tworzy impresariat dla swoich poczynań artystycznych oraz zespołu The Positive. Pracuje z wieloma znakomitymi artystami. W lutym 2011 roku ukaże się również jego debiutancka pozycja literacka – powieść postmodernistyczna Pojednanie. Składanie do całości.

Wydawcą jest Luna Music.