Napisz i wygraj bilet na koncert Poluzjantów! – rozstrzygnięty

26 maja 2010 roku o godz. 20.00 w Mega Clubie w Katowicach odbędzie się koncert grupy Poluzjanci. Będzie to koncert promujący drugą płytę zespołu. Dla osób, które do 20 maja w najciekawszy sposób porównają muzykę Poluzjantów do jakiejś potrawy i uzasadnią swój wybór, mamy do rozdania 3 podwójne zaproszenia na koncert.

Swoje odpowiedzi na to nietypowe pytanie należy przesyłać na adres: konkurs@o.pl Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Redakcja za najciekawsze uznała porównania:

  • Aleksandry Maleszy
  • Marty Bondyry
  • Tomasz Janta
Poluzjanci

Poluzjanci

Poluzjanci koncertują rzadko, nie słychać ich piosenek w radio, nie mówi się o nich w telewizji, a jednak wśród wielu ludzi mają status kultowy. Mają opinię najlepiej grającego na żywo zespołu w Polsce.

Poluzjantów trudno zaszufladkować. Muzycy, tworzący grupę, przyznają się do następujących inspiracji: The Beatles, Stevie Wonder, Yellow Jackets, Prince, Quincy Jones, Steely Dan, Sting, Donny Hathaway, Peter Gabriel, Gary Willis, Toto, Marvin Gaye, Jamiroquai, Me’Shell N’Degeocello, Mary J. Blidge, Kayah i wielu innych. Przez lata wspólnego grania wypracowali swój niepowtarzalny styl, który czerpie inspirację z muzyki całego świata.

Skład zespołu: Kuba Badach (wokal), Przemek Maciołek (gitara), Marcin Górny (klawisze), Piotr Żaczek (bass), Robert Luty (bębny), Grzegorz Jabłoński (piano).

Organizator: Seventa Live, Impresariat Muzyczny Danuty Mrugalskiej

Marta Bondyra

Dla mnie, Poluzjanci są jak tort bezowy Palvolva (którego zdjęcia, swojego nomen omen autorstwa, przesyłam w załączniku). Dlaczego? Powód jest jeden. Gdy ktoś czyta o Poluzjantach, może nabawić się muzycznej zgagi: jako inspiracje podają między innymi The Beatles, Steviego Wondera, Prince’a, Quincy Jonesa, Peter Gabriela i Jamiroquai, a przecież wszystko to stwarza mieszankę wybuchową, prawdopodobnie szkodliwą dla uszu. Podobnie jest z tortem Pavlova: beza, do tego bita śmietana, a nie wierzch jeszcze kilka rodzajów owoców? Toż to przekleństwo urodzaju! Nastawienie zmienia się jednak zupełnie, gdy danemu osobnikowi będzie dane Pavlova spróbować – wtedy okazuje się, że wszystko współgra idealnie i nie można wyobrazić sobie lepszych proporcji. To samo spotyka niczego nieświadomego biedaka, który zostaje zaciągnięty na koncert zespołu Poluzjanci. Wystarczy jedna dawka Polumuzyki na żywo, a delikwent nie potrafi wyobrazić sobie lepszego deseru. Muzycznego.

Tort bezowy

Tort bezowy

Aleksandra Malesza

Zapraszam do przepisu na sałatkę z Poluzjantów.

Poluzjanci są dla mnie jak moja ulubiona sałatka. Orzeźwia i dodaje energii, sprawia, że jesteś najedzony ale zarazem nigdy nie masz dosyć, bo wiesz, że jest zdrowa, zawsze świeża i soczysta. Każdy z chłopaków jest jak osobny składnik, który tylko w połączeniu tak idealnie się komponuje.
Mały to dla mnie sałata… zielone źródło witamin przywracające równowagę, odżywiające organizm duża dawką pozytywnej energii.
Maciołek jest jak kukurydza, soczysty i słodki, zawsze gdzieś pomiędzy składnikami, ucieka przed widelcem ale jakże smaczny gdy się go dorwie.
Robert jest jak zielona oliwka. Gdy trafisz na nią w sałace już nie chcesz zjeść niczego innego, tylko szukasz jej by móc nacieszyć podniebienie tym cudownym smakiem.
Grzesiek to soczysty koktajlowy pomidor. Ten orzeźwiający smak i silny aromat sprawia, że w połączeniu z każdym osobnym składnikiem dostosowuje się do niego wydobywając z tamtego wszystko co najlepsze. Aranżacje pomidora są najlepsze.
Żaqu jest jak dobrze doprawiony kurczak… W każdej sałatce musi być fajne mięsko.
Kuba jest dopełnieniem wszystkich składników… pysznym sosem bez którego sałatka jest dobra ale tylko w połączeniu z nim może być idealna.
Janusz Onufrowicz jest jak czosnek… mało kto wie o jego istnieniu a jakby go nie było smak sałatki straciłby swój niepowtarzalny wyraz.

Tomasz Janta

Słuchając Poluzjantów na myśl przyszła mi… sałatka grecka. Do tej potrawy chcę porównać ten nieszablonowy zespół.
Pan Kuba Badach to ser feta, najwyrazistszy składnik sałatki, jego słony posmak wybija się nad innymi składnikami, jest szefem całej sałatki!
Pan Marcin Górny to dopiero co zerwane warzywa, które nadają całości świeżości oraz wspaniałego smaku, które niosą za sobą długie dni ciężkiego dojrzewania.
Pan Przemek Maciołek to oliwki, które nadają sałatce nieco gorzkiej nutki, gdyż z całej ‘szóstki’ to jego spojrzenie jest najpoważniejsze.
Pan Robert Luty jest sosem winegret, nadaje całości smaczku, poprzez swoje pałeczki, którymi tworzy odpowiedni rytm.
Pan Grzegorz Jabłoński jest odpowiedzialny za końcowe przygotowanie i podanie dania na talerzu, ponieważ to on aranżuje utwory, które brzmią za każdym razem jeszcze lepiej.
Pan Piotr Żaczek to typowy Grek, który tę sałatkę przygotował, wskazuje na to jego uroda, opalenizna.
Całość składa się na coś lekkiego, co chętnie skonsumujemy o każdej porze dnia i nocy. Tak właśnie jest z Poluzjantami: Nie ważne gdzie, nie ważne w jakich okolicznościach, nie ważne o jakiej porze. Pasują wszędzie!