Wygraj bilety do Teatru Współczesnego w Warszawie! – rozstrzygnięcie

1 i 2 lutego Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na pokazy spektaklu Najdroższy autorstwa Francisa Vebera w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne bilety na każdy dzień. Wygrają piąta, dziewiąta, trzynasta i siedemnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi tytuł pierwszego filmu wyreżyserowanego przez Francisa Vebera?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Najdroższy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Monika Wieczorek, Oliwia Pochorecka, Bernadeta Łachman, Lidia Rytel. Gratulujemy!

„Najdroższy”, reż. Wojciech Adamczyk (źródło: materiały prasowe)

„Najdroższy”, reż. Wojciech Adamczyk (źródło: materiały prasowe)

Francis Veber jest współczesnym twórcą komedii lekkiej, zwanej też „komedią bulwarową” – typowej specjalności Francuzów. Ów dramaturg, scenarzysta, reżyser, producent filmowy znany jest w Polsce głównie z filmów, m.in. Tajemniczy blondyn w czarnym bucie (1972), Pechowiec (1981), Kolacja dla palanta (1998 – Cezar za scenariusz, nominacja za reżyserię), Plotka (2001), Czyja to kochanka? (2006). Widzowie teatralni znają przede wszystkim jego brawurową komedię Kolacja dla głupca.

Ulubiony bohater Vebera, François Pignon – niezaradny życiowo przeciętniak, pechowiec – pojawia się również w najnowszej komedii Najdroższy (prapremiera w Paryżu jesienią 2012 w reżyserii samego autora). Tym razem jako bezrobotny prawnik, porzucony mąż, szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera, twórcy o ogromnym poczuciu humoru, starania bohatera po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany.

Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert

Osoby:

Pignon: Andrzej Zieliński
Maurin, przyjaciel ze studiów: Dariusz Dobkowski
Toulouse, inspektor podatkowy: Sławomir Orzechowski
Christine, dekoratorka: Weronika Nockowska
Marie, była żona Pignona: Joanna Jeżewska
Olga, Rosjanka: Katarzyna Dąbrowska
Jonville: Krzysztof Kowalewski

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie