Wygraj bilety na wrześniowe spektakle Teatru Współczesnego, cz. I – rozstrzygnięcie

Komedia lekka, zwana też komedią bulwarową, to typowa specjalność Francuzów, a jej najlepszym współczesnym twórcą jest niewątpliwie Francis Veber (ur. 1937). François Pignon, ulubiony bohater Vebera, to niezaradny życiowo przeciętniak, pechowiec, który pojawia się również w najnowszej komedii Najdroższy (prapremiera w Paryżu jesienią 2012 w reżyserii samego autora). W połowie września i na początku października w Teatrze Współczesnym w Warszawie będzie można oglądać ten spektakl w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na spektakl w terminach: 15, 16 i 17 września. Wygrają trzy pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi film, którego scenariusz, współtworzony przez Francisa Vebera, był nominowany do Oscara w 1980 roku?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybraną datą spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Najdroższy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: podwójne zaproszenia otrzymują Michał Mielnik, Ksenia Szelachowska oraz Maciej Gajczak. Gratulujemy!

„Najdroższy”, scena zbiorowa, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Najdroższy”, scena zbiorowa, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Francis Veber – dramaturg, scenarzysta, reżyser, producent filmowy; znany jest w Polsce głównie z filmów, m.in. Tajemniczy blondyn w czarnym bucie (1972), Pechowiec (1981), Kolacja dla palanta, Plotka (2001), Czyja to kochanka? (2006). Widzowie teatralni znają przede wszystkim jego brawurową komedię Kolacja dla głupca.

François Pignon w komedii Najdroższy tym razem powraca jako bezrobotny prawnik i porzucony mąż szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera, twórcy o ogromnym poczuciu humoru, starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji, kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany.

Na scenie wystąpią: Andrzej Zieliński, Dariusz Dobkowski, Sławomir Orzechowski, Weronika Nockowska, Joanna Jeżewska, Katarzyna Dąbrowska i Krzysztof Kowalewski.

Najdroższy
Od 15 do 17 września oraz od 1 do 3 października 2015 roku
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert
Teatr Współczesny
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie