Viveca Sten, Na spokojnych wodach – wygraj egzemplarz! – rozstrzygnięcie

Skąpany w słońcu nadmorski kurort, leniwy urlop przerwany brutalnym morderstwem i spotkanie po latach dwójki bohaterów to sceneria, w jaką przeniesie widzów Zbrodnia. Zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji AXN Central Europe powstały na Półwyspie Helskim. Obok Magdaleny Boczarskiej i Wojciecha Zielińskiego w serialu zobaczyć można Joannę Kulig, Dorotę Kolak i Radosława Pazurę.

Finał miniserii przewidziany jest na czwartek 30 października, o godz. 22.00 w AXN. Z tej okazji mamy dla Państwa 5 egzemplarzy książki Na spokojnych wodach autorstwa Viveci Sten, na podstawie której powstał scenariusz Zbrodni. Wygra pierwsza piątka czytelników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe: Jaki tytuł nosił szwedzki serial będący pierwszą adaptacją książki Na spokojnych wodach Viveci Sten?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondecyjnym i numerem telefonu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Zbrodnia.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane od użytkowników, którzy uprzednio polubią profil O.pl na Facebooku.
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Jadwiga Jarząbek, Maciej Pęksa, Katarzyna Czarnecka, Artur Jarosz i Wojciech Szyputa. Gratulujemy!

„Zbrodnia”, reż. Greg Zgliński (źródło: materiały prasowe)

„Zbrodnia”, reż. Greg Zgliński (źródło: materiały prasowe)

Trzyodcinkowa produkcja kryminalna Zbrodnia opowiada o tajemnicach przeszłości i niewyjaśnionych zagadkach sprzed lat mieszkańców małej rybackiej wioski. Główna bohaterka, Agnieszka Lubczyńska (w tej roli zdobywczyni Złotych Lwów Magdalena Boczarska), spędza wraz z mężem Cezarym (Radosław Pazura) urlop nad polskim morzem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Tomasz Nowiński (laureat Złotych Lwów Wojciech Zieliński), komisarz gdyńskiej policji, prowadzący śledztwo w związku z tajemniczym morderstwem.

Akcja Zbrodni rozgrywa się w malowniczej scenerii Półwyspu Helskiego. Zdjęcia do serialu powstawały m.in. w Juracie, Kuźnicy, Jastarni, na terenie byłych ośrodków wojskowych, gdzie do dziś znajdują się poniemieckie bunkry, pośród rozpościerających się wzdłuż polskiego wybrzeża piaszczystych plaż i lasów. Część scen została zrealizowana w znajdującej się nieopodal Helu torpedowani pamiętającej czasy II wojny światowej.

W pozostałych rolach widzowie zobaczą także Joannę Kulig (Sponsoring, Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic) i Dorotę Kolak (Radio Romans, Barwy szczęścia, Przepis na życie).

Serial wyreżyserował Greg Zgliński (Cała zima bez ognia, Pitbull, Paradoks, Wymyk, Londyńczycy), autorem scenariusza jest Igor Brejdygant (Paradoks, Palimpsest). Produkcja zrealizowana została przez łódzką wytwórnię Opus Film (IDA, Mistrz, Masz na imię Justine, Hi Way, Z odzysku, Wiosna 1941, Wymyk, Kongres, Obietnica).

Zbrodnia, reż. Greg Zgliński
Finał: 30 października 2014 r., godz. 22.00, AXN

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: AXN