Kliknij i wygraj płytę Tomasza Steńczyka Myślibitwa – rozstrzygnięcie

12 lutego nakładem AIA Cytryna we współpracy z EMI Music ukazała się debiutancka płyta Tomasza Steńczyka zatytułowana Myślibitwa.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy 3 egzemplarze płyty. Aby wygrać, wystarczy wymienić dwóch ulubionych wykonawców piosenki literackiej.Wygrywa trzecia, szósta i dziewiąta osoba, która prześle odpowiedź.

Na Państwa odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Myślibitwa.

Rozstrzygnięcie konkursu. Egzemplarz płyty otrzymują:

  • Maciej Pęksa
  • Joanna Cebo
  • Katarzyna Parnicka

Gratulujemy serdecznie!

Tomasz Steńczyk „Myślibitwa” (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Steńczyk „Myślibitwa” (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Steńczyk to pochodzący z Elbląga gitarzysta, wokalista i kompozytor, laureat najważniejszych polskich festiwali piosenki:

  • I miejsca Spotkań Zamkowych Śpiewajmy poezję 2010 w Olsztynie ,
  • I miejsca i nagrody Prezydenta Krakowa na Grechuta Festival Kraków 2010,
  • Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2011 w Rybniku,
  • I nagrody 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2011 w Krakowie,
  • III nagrody XIV Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej.

Płyta zawiera 10 utworów – autorem muzyki jest Tomasz Steńczyk, autorem słów Sławomir Wolski (z jednym tylko wyjątkiem – Ludzie w TV napisała Joanna Żondłowska). Materiał został nagrany w domu oraz w MDK w Elblągu, mix i mastering wykonał Ryszard Szmit z Radia Olsztyn, natomiast producentem muzycznym albumu jest Tomasz Steńczyk.

Myślibitwa to płyta autorstwa dwóch dojrzałych, dopełniających się wzajemnie artystów. Teksty Sławomira Wolskiego przenoszą w świat współczesnej refleksji o życiu, miłości, zagubieniu, spójna muzyka Steńczyka, oscylująca między rockową i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla słowa piosenek. Charakterystyczny wokal oraz brzmienie zespołu z wyrazistym saksofonem barytonowym, przemyślane kompozycje i aranżacje czynią Myślibitwę jedną z najciekawszych produkcji muzycznych kręgu piosenki literackiej ostatnich lat.

Tomasz Steńczyk Myślibitwa
12 lutego 2013 roku
AIA Cytryna/ EMI Music Poland

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: AIA Cytryna/ EMI Music Poland