Wygraj wejściówki na festiwal Musica Polonica Nova!

Tegoroczna odsłona festiwalu Musica Polonica Nova odbywa się we Wrocławiu od 4 do 12 kwietnia pod hasłem: Mozaika dźwiękowej teraźniejszości.

Mamy dla Państwa po jednej podwójnej wejściówce na wybrane koncerty Festiwalu.

Aby otrzymać wejściówkę, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Po raz który odbywa się w tym roku festiwal Musica Polonica Nova?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz jednym wybranym koncertem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Musica Polonica Nova.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: bilety na koncert IN-OUT-UP-DOWN otrzymuje Maria Sławska. Gratulujemy!

Musica Polonica Nova, plakat (źródło: mat. prasowe)

Musica Polonica Nova, plakat (źródło: mat. prasowe)

Współczesna muzyka polska jest różnorodna i bogata jak mozaika, złożona z wielu gatunków, kierunków, stylów i głosów. Organizatorzy Festiwalu próbują uchwycić jej esencję i odpowiedzieć na pytanie: jaka jest nowa muzyka polska?

Tegoroczna festiwalu jest dla nas szczególna. Stanowi wielkie zobowiązanie, podejmujemy się bowiem kontynuacji dzieła nieodżałowanego Andrzeja Chłopeckiego, którego pożegnaliśmy przed dwoma laty. Jednocześnie – pod dyrekcją nowego szefa artystycznego Szymona Bywalca – wyznaczamy sobie za cel ukazanie polskiej muzyki współczesnej z całą jej różnorodnością i niezwykłym bogactwem inspiracji, od muzyki improwizowanej i elektroniki po odkrywanie na nowo dziedzictwa kompozytorów dwudziestowiecznych oraz fuzję tradycyjnych rozwiązań i nowych technologii. Przywołamy twórczość wielkich polskich kompozytorów minionego stulecia – Andrzeja Panufnika, Kazimierza Serockiego, Wojciecha Kilara. Usłyszymy dzieła młodych twórców, którzy zdobyli już międzynarodowe uznanie – zaprezentowane zostaną utwory Jagody Szmytki, Marcina Stańczyka, Agnieszki Stulgińskiej. Obok klasycznego instrumentarium zabrzmią współczesna elektronika i improwizacja.

Program festiwalu skupia się na muzyce polskiej, jednak wśród wykonawców gościć będą także artyści z zagranicy – obok rodzimych zespołów takich jak Kwartludium, TWOgether Duo, czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach będzie można usłyszeć ensemble mosaik z Niemiec i Nordlys Ensemble z Danii.

Podczas piętnastu koncertów, które złożą się na tegoroczną edycję Musica Polonica Nova, usłyszymy sześćdziesiąt kompozycji, w tym liczne prawykonania. Musica Polonica Nova to jednak nie tylko czyste słuchanie, a także aktywne uczestnictwo. Dlatego w programie znajdą się warsztaty i spotkania, które przybliżą naszym gościom świat muzyki współczesnej.

Musica Polonica Nowa
od 4 do 12 kwietnia 2014 roku
Filharmonia Wrocławska

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Filharmonia Wrocławska i Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans