Mozart, Holst i Respighi w Filharmonii Śląskiej – wygraj bilety na koncert – rozstrzygnięcie

22 lutego w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędzie się koncert na którym zaprezentowane zostaną utwory Mozarta, Holsta i Respighi’ego. Kameralną Orkiestrą Filharmonii Śląskiej dyrygować będzie Massimiliano Caldi.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na koncert. Bilety wygra trzecia osoba, która poprawnie odpowie na pytanie:

W którym roku Filharmonia Śląska zainaugurowała swoją działalność?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: koncert w Filharmonii Śląskiej.

Rozstrzygnięcie:

Trzecią osobą, która poprawnie opowiedziała na pytanie jest Paweł Lipka.

Gratulujemy!

Massimiliano Caldi (pierwszy z lewej) i Śląska Orkiestra Kameralna Foto Krzysztof Lisiak (źródło: materiały prasowe)

Massimiliano Caldi (pierwszy z lewej) i Śląska Orkiestra Kameralna Foto Krzysztof Lisiak (źródło: materiały prasowe)

W programie zostanie zaprezentowany nieśmiertelny Wolfgang Amadeus Mozart,który poprzez film Milosza Formana stał się popularny w każdym środowisku, nie tylko wśród zagorzałych melomanów. Podczas kocertu zostaną także wykonane kompozycje czołowych kompozytorów jak anglika Gustava Holsta i włocha Ottorino Respighi’ego. W niezwykle melodyjnym utworze Holsta pobrzmiewa fascynacja ludowymi tradycjami Anglii i Szkocji. U Respighiego zaś widoczne jest zauroczenie włoską i francuską muzyką renesansu.

Kameralną Orkiestrą Filharmonii Śląskie w tym koncercie dyrygować będzie jej szef w latach 2006-2010 a dziś jej I dyrygent gościnny, rozmiłowany w polskiej kulturze muzycznej Włoch, triumfator katowickiego konkursu dyrygentów w 1999 roku, Massimiliana Caldiego. Młodszą krew w zespole wykonawców reprezentować będzie utalentowany pianista, laureat wielu konkursów, pełen temperamentu wychowanek Roberta Marata i prof. Andrzeja Jasińskiego – Piotr Banasik.

  • Organizator Konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator Konkursu: Filharmonia Śląska im. Mikołaja Góreckiego

Massimiliano Caldi i Kameralna Orkiestra Filharmonii Śląskiej
22 lutego 2013 roku,  godz. 19.00
Filharmonia Śląska im. Mikołaja Góreckiego