Motion Trio, Polonium – wygraj płytę!

19 listopada ukazała się nowa płyta zespołu Motion Trio, zawierająca muzykę kompozytorów polskich XX/XXI wieku: Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz utwór Marty Ptaszyńskiej.

Mamy dla Państwa pięć egzemplarzy płyty. Wygra 1, 3, 10, 15 i 20 czytelnik, który odpowie, skąd zaczerpnięty został tytuł płyty – Polonium.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Motion Trio.

Rozstrzygnięcie: płyty otrzymują Radosław Śledziowski, Maciej Pęksa, Ewelina Grzanka, Barbara Grzymkowska i Magdalena Muszalska. Gratulujemy!

„Polonium", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Polonium", okładka (źródło: mat. prasowe)

Płyta Polonium jest zarówno dla mnie, jak i dla całego Motion Trio, spełnieniem wieloletnich marzeń, by na jednym krążku zawrzeć dzieła największych kompozytorów polskich drugiej polowy XX wieku – Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Mikołaja Góreckiego) – w dodatku wykonać je na akordeonach i jeszcze mieć szczęście gościć na płycie Leszka Możdżera w partii solowej koncertu H. M. Góreckiego. Dla mnie jest to absolutnie nowe spojrzenie na muzykę mistrzów. [...] Polonium jest dowodem na to – a jest to moje credo towarzyszące 17-letniej już działalności zespołu – że trio akordeonowe jest klasycznym składem wykonawczym, podobnie jak orkiestra kameralna czy kwartet smyczkowy. Jestem przekonany, że jest to skład na miarę XXI wieku. Myślę, że dobierając w ten sposób utwory na płytę, później aranżując na trzy akordeony, by w końcu wspólnie z Motion nagrać materiał w studio, udało się uchwycić wyjątkową polską emocjonalność z jej fobiami, przeoraną historią ale i godnością, przywiązaniem do tradycji, polskim lękiem przed innymi, samotnością, przyszłością a jednocześnie z ogromną, często irracjonalna nadzieją. Staraliśmy się, aby była to bardzo głęboka i mocna płyta i wierzę, że ten cel udało nam się osiągnąć.

– Janusz Wojtarowicz

Gościem specjalnym projektu jest Leszek Możdżer, który wykonał partię solową Koncertu na klawesyn lub fortepian H.M. Góreckiego.

Lista utworów:

Henryk Mikołaj Górecki, Concerto for harpsichord and string orchestra op.40
1. Allegro molto
2. Vivace

Janusz Wojtarowicz/Jacek Hołubowski
3. Sounds of War

Witold Lutosławski, Bucolics
4. Allegro vivace
5. Alegretto sostenuto
6. Allegro molto
7. Andantino
8. Allegro marciale

Krzysztof Penderecki
9. Chaconne in memeoriam John Paul II

Wojciech Kilar
10. Orawa

Special track:

Marta Ptaszyńska
11. The Last Valtz in Vienna

Wykonawcy:

Motion Trio:
Janusz Wojtarowicz – akordeon
Paweł Baranek – akordeon
Marcin Gałażyn – akordeon

Wydawnictwo: AKORDEONUS
Album wydany pod szyldem Warner Classics

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Parlophone Music Poland

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR