Wygraj bilety na Moją Ninę w Teatrze Syrena

25 stycznia o godz. 19.00 Teatr Syrena w Warszawie zaprasza na spektakl Moja Nina w reżyserii Adama Sajnuka będący połączeniem recitalu z klasycznym monodramem inspirowanym autobiografią słynnej soulowej wokalistki Niny Simone. Teksty piosenek przełożyła Katarzyna Groniec.

Spektakl jest wyrazem fascynacji polskiej aktorki włoskiego pochodzenia – Moniki Mariotti – piosenkarką Niną Simone. Wraz z Adamem Sajnukiem i Katarzyną Groniec stworzyła fascynującą, muzyczną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć życiu legendarnej, ciemnoskórej artystki.

Mamy dla Państwa 5 podwójnych zaproszeń. Wygra pięciu pierwszych czytelników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe: Nina Simone to pseudonim artystyczny – jak brzmiało prawdziwe imię i nazwisko artystki?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Moja Nina.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenia otrzymują Justyna Sosnowska, Maciej Pęksa, Janina Marzec, Anna Stefańska i Marek Zalewski. Gratulujemy!

Monika Mariotti jako Nina Simone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Mariotti jako Nina Simone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nina Simone od dziecka spotykała się z napiętnowaniem z powodu koloru skóry i z problemem tym zmagała się do końca swych dni. Zaangażowana politycznie i społecznie w walkę z rasizmem, przeżywała również rozczarowania z powodu zdrady i nieuczciwości najbliższych jej osób.

W spektaklu dramat i pasję, splatające się w biografii pieśniarki, usłyszeć można w granej na żywo muzyce afrykańskiej, jazzie i zaangażowanej piosence aktorskiej. Tak jak w życiu Niny Simone i Moniki Mariotti, przewija się w monodramie problem poszukiwania tożsamości: Nina – Amerykanka, czy Afrykanka? Monika – Polka czy Włoszka? Gdzie i jak szukać swoich korzeni?

Moja Nina
Reżyseria: Adam Sajnuk
25 stycznia 2014 r.
Teatr Syrena
Warszawa

Organizator konkurs: O.pl
Współorganizator: Teatr Syrena