Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści – wygraj egzemplarz historii sztuki dla dzieci! – rozstrzygnięcie

8 listopada Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowuje premierę książki Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci autorstwa Michalea Birda. Udało nam się zdobyć dla Was – przedpremierowo – trzy egzemplarze, które mamy do rozdania w naszym konkursie! Jak je zdobyć?

Słyszeliście o sporze o „buty Van Gogha”? Zainicjował go tekst Martina Heideggera Źródło dzieła sztuki, a dyskutował z nim Mayer Schapiro w eseju Martwa natura jako przedmiot osobisty. Pozornie błahe zagadnienie atrybucji obuwia przyczyniło się wtenczas do zapoczątkowania jednej z najgłośniejszych dyskusji w humanistyce, która kwestię „prawdy” w malarstwie zaczęła rozważać w kontekście interpretacji i nadinterpretacji. Do dyskusji o buty Van Gogha dołączył nie kto inny, jak sam Jacques Derrida w Restytucjach, będących częścią większego zbioru tekstów. I tu zbliżamy się do właściwej części naszego pytania – jaki jest tytuł tej książki?

Odpowiedzi ślijcie pod adres: konkurs@o.pl w treści wiadomości wpisując Buty Vincenta. Nagrodzimy trzecią, piątą i siódmą osobę, która prześle do nas prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe!

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Panie Ewa Nowicka i Anna Fochtman oraz Pan Maciej Gajczak. Gratulujemy!

Michael Bird, „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Michael Bird, „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W swoim przewodniku, Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci, bogato ilustrowanym i napisanym obrazowym, żywym językiem, Michael Bird zabiera nas w niezwykłą wyprawę. Wyruszymy w tę podróż z prehistorycznej jaskini, w której powstawało malarstwo naskalne, a skończymy ją wśród awangardy XXI wieku. Po drodze spotkamy oczywiście Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Leonarda da Vinci, Jacksona Pollocka, Claude’a Moneta czy Pabla Picassa, lecz także mniej znanych w kulturze zachodniej artystów chińskich, japońskich, arabskich czy nawet azteckich… Gotowi do drogi? Przed nami czterdzieści tysięcy lat historii sztuki!

Organizator konkursu: O.pl i Wydawnictwo Nasza Księgarnia