Metropolitan Opera w Kinie Kijow.Centrum – wygraj zaproszenie na operę Napój miłosny – rozstrzygnięcie

13 października w krakowskim Kinie Kijów.Centrum odbędzie się transmisja opery Napój miłosny Geatano Donizettiego, na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na transmisję. Aby zdobyć bilety należy odpowiedzieć na pytanie:

Transmisją której opery zadebiutowało w 2006 roku przedsięwzięcie The Metropolitan Opera: Live in HD?

Na odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Metropolitan.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na transmisję opery Napój miłosny otrzymuje Krzysztof Kyś.

Gratulujemy serdecznie!

Anna Netrebko w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizetti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Netrebko w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizetti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Netrebko debiutuje w roli pięknej właścicielki ziemskiej Adiny, w której zakochuje się prosty parobek Nemorino. Mariusz Kwiecień śpiewa partię aroganckiego narzeczonego Adiny, sierżanta Belcore, a Ambrogio Maestri wciela się w wędrownego szarlatana i znachora, sprzedawcy magicznych eliksirów.

Napój miłosny to właściwie dwie opery w jednej. Oprócz porcji rozrywki jest i drugie dno, związane z historią Włoch i budzeniem się tęsknot niepodległościowych.
– Bartlett Sher, reżyser spektaklu

Mariusz Kwiecień (ur. 4 listopada 1972 w Krakowie) – polski śpiewak operowy (baryton). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie (klasa prof. Włodzimierza Zalewskiego) i laureatem konkursów wokalnych, jak austriacki Belvedere i Międzynarodowy Konkurs Śpiewaczy w Barcelonie. Występuje na wielu scenach operowych, m.in. Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Seattle Opera, San Francisco Opera, w Operze Wiedeńskiej, Covent Garden Theatre, w Operze Paryskiej oraz na festiwalu w Glyndebourne. 22 maja 2009 roku, z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, odebrał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Anna Netrebko (ur. 18 września 1971 w Krasnodarze) – rosyjska śpiewaczka operowa (sopran). W 1993 zdobyła główną nagrodę na konkursie wo­kalnym im. Michaiła Glinki w Moskwie. W 1994 zadebiuto­wała na scenie Teatru Maryj­skiego w Petersburgu w roli Zuzanny w Weselu Figara W.A. Mozarta. W 1995 ukończyła Konserwatorium w Petersburgu. Rok później otrzymała główną nagrodę na konkursie im. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. W 2003 i 2004 uznana została za najlepszą śpiewaczkę w dorocznym plebiscycie austriackiego wydawnictwa Festspiele. (Lista powstaje na podstawie głosów krytyków operowych, menedżerów, muzyków i widzów z całej Europy.)

Sezon operowy 2012/2013 w Kinie Kijów.Centrum potrwa od 13 października 2012 r. do 27 kwietnia 2013 r.

Metropolitan Opera: Live in HD – Napój miłosny
Muzyka: Gaetano Donizettiego
Dyryguje: Maurizio Benini
Obsada: Anna Netrebko (Adina), Matthew Polenzani (Nemorino), Mariusz Kwiecien (Belcore), Ambrogio Maestri (Doktor Dulcamara)
13 października 2012 r., godz. 18.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR