Wygraj płytę Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk – roztrzygnięcie

Festiwal Metropolia Jest Okey oraz Radio Gdańsk to dwa ważne elementy promocji trójmiejskiej muzyki. W 2014 roku album pod tym samym tytułem wydało Nadbałtyckie Centrum Kultury, na którym znajdują się fragmenty koncertów m.in. Loco Star, Tymon & The Transistors i Pink Freud.

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze płyty. Wygra pierwszy, czwarty i dziewiąty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: W jakim miesiącu odbywa się Festiwal Metropolia Jest Okey?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Metropolia Jest Okey.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: płyty otrzymują Magda Koral, Mariusz Jarząbek i Maciej Pęksa. Gratulujemy!

„Metropolia Jest Okey", okładka – Jacek Staniszewski (źródło: mat. prasowe)

„Metropolia Jest Okey", okładka – Jacek Staniszewski (źródło: mat. prasowe)

30 marca o godz. 20.05, w ramach cyklu, w Radiu Gdańsk odbędzie się koncert grupy Gentleman.

Pochodzimy z Trójmiasta, będącego naszą największą i nieustającą inspiracją. Udało się nam zaliczyć m.in. Heineken Open’er Festival, dwa razy festiwal w Węgorzewie oraz festiwal w Jarocinie. Zagraliśmy 150 innych koncertów wygrywając przy tym kilka przeglądów i innych konkursów. Wywiało nas nawet na Viertel Fest w niemieckiej Bremie. Graliśmy na żywo w TVP3, w studio im. Agnieszki Osieckiej (Offsesja), w radiowej Czwórce oraz w Radio Pik. Nasze numery znalazły się na składankach m.in. Don’t Panic We Are From Poland czy na Trójkowej OFFensywie. Nagraliśmy dwie EP’ki oraz dwie płyty długogrające: Opowiem ci kilka historii (2010) oraz Cinco de Mayo (2013). Obecnie promujemy Cinco klipami i koncertami. Nasza nazwa nie została wyssana z miętusa, nawiązuje bowiem do kultowej płyty Gentlemen zespołu Afghan Whigs. Nie interesuje nas moda na brody, wiejskie swetry leśnika z Białowieży i folk. Nie robi nam shoegaze, reggae-srege czy punk rock. Piszemy piosenki z melodią, tekstem i hałasem sprzęgającej gitary Prokopa w tle. Nazywamy się Gentleman!

Transmisję radiową będzie można usłyszeć na antenie Radia Gdańsk oraz w Internecie.

Organizatorami cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk są Nadbałtyckie Centrum Kultury i Radio Gdańsk

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk: Gentleman!
30 marca 2014 r., godz. 20.05
Radio Gdańsk (ul. Grunwaldzka 18)

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury