Matka Gyubala Wahazara – do wygrania podwójne zaproszenie!

Od 1 do 3 czerwca 2012 roku o godz. 16.00 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie obejrzeć będzie można spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara będący kompilacją tekstów Witkacego.

Dla czytelników O.pl mamy podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl, aby otrzymać wejściówkę należy odpowiedzieć na pytanie:

  • Jaki tytuł nosi drugi spektakl, który Justyna Kowalska wyreżyserowała dla Centrali 71?

Na poprawne odpowiedzi czekamy do 31 maja (piątek) pod adresem: konkurs@o.pl

Dziękujemy za wszystkie poprawne odpowiedzi. Oczywiście chodziło o spektakl: Vademecum Petenta. Nagrodę otrzymuje Jacek Białko – gratulujemy!!!

„Matka Gyubala Wahazara”, reż. Justyna Kowalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Matka Gyubala Wahazara”, reż. Justyna Kowalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara to kompilacja Matki oraz Gyubala Wahazara Witkacego. To studium toksycznych relacji w małym, zamkniętym rodzinnym układzie matka-syn, w którym twa nieustająca próba sił – walka o władzę, o dominację, o swoje Ja. Wszystko to dzieje się w psychodelicznej magmie muzycznej opartej na śpiewie operowym, melorecytacji oraz innych performatywnych zabawach z głosem i elektroniką.

Fundacja Centrala 71 – założona została przez reżysera Bartłomieja Potocznego oraz aktora Teatru Współczesnego we Wrocławiu Tomasza Cymermana. Główny projekt Centrali 71 Dystrybutor – cykl działań miejskich, już od roku 2007 był realizowany przez Towarzystwo Kultury Czynnej, które powierzało jego wykonanie nieformalnej Grupie Centrala 71, która przejmując opiekę nad projektem powołała do istnienia Fundację Centrala 71. Projekt ten to cykl czytań dramatu współczesnego przeprowadzony w Klubie Jazzowym Rura we Wrocławiu, ze wsparciem Teatru Współczesnego we Wrocławiu oraz PWST im. L. Solskiego w Krakowie. W ramach projektu powstało 40 czytań dramatu współczesnego, 4 improwizacje aktorskie, oraz dwie edycje Festiwalu Centrala 71, którego przedmiotem była promocja dramaturgii polskiej. Program cieszył się stałym uznaniem publiczności, zebrał stałe grono około dwóch tysięcy widzów.

W roku 2011 Centrala 71 rozpoczęła cykl czytań w Krakowie pod nazwą Dramafon. Do tej pory odbyło się kilkanaście czytań w Klubie Lokator, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w Klubie Rozrywki oraz w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. Dramafon został dobrze przyjęty przez krakowską publiczność, o czym świadczy zawsze zapełniona widownia oraz pozytywne recenzje w prasie. Ostatnimi produkcjami Centrali 71 są spektakle w reżyserii Justyny Kowalskiej.

Reżyseria: Justyna Kowalska
Scenariusz: Justyna Kowalska
Scenografia: Grzegorz Borys Roman
Muzyka: Piotr Żyła

Występują: Małgorzata Wojciechowska, Marcin Kalisz

 

od 1 do 3 czerwca, godz, 16.00

Teatr Łaźnia Nowa
Osiedle Szkolne 25
Kraków